לקראת החלטת בג"ץ: תושבים זועמים יפגינו נגד הקמת תחנת כוח בצומת קסם

ראשי הרשויות ותושבים באזור ראש העין, כפר קאסם, פתח תקווה, דרום השרון והסביבה יקיימו עצרת לקראת החלטת בג"ץ בנושא הקמת תחנת כוח בצומת קסם, שתפגע במאות אלפי תושבים.  העצרת תתקיים ביום שני 24 ביוני החל מהשעה 18:00.

מארגני העצרת מסרו: "למעלה מחצי מיליון תושבי האזור נמצאים בסכנה. הגיע הזמן לנפץ את השקרים, זה עדיין לא מאוחר מדי. על כל התושבים להגיע לעצרת חירום זו. אחרי שנים של מאבק לעצירת תחנת הכוח במחלף קסם, הגיע רגע האמת. דיון בעתירות שהוגשו נגד התוכנית יתקיים בבג"ץ ב-24 ביולי הקרוב.  אנו קוראים לכלל התושבים באזור להגיע ולהביע את התנגדותם העזה למחדל זה".

תחנת כוח קסם שתוקם במסגרת ההחלטה להפריט את משק החשמל, אושרה בניגוד להבטחות על ידי הממשלה במאי אשתקד, היא תחנה המופעלת באמצעות גז וסולר. הממשלה אישרה ליזמים "קסם אנרגיה", קיבוץ גבעת השלושה ומבטח שמיר של איש העסקים מאיר שמיר, להקימה בצמוד לערים כפר קאסם וראש העין. זאת, למרות התנגדותם של המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות. לדברי מארגני העצרת "מדובר באסון בריאותי וסכנה למעלה מחצי מיליון תושבים ברדיוס של 10 ק"מ, המתגוררים בראש העין, כפר קאסם, פתח תקווה, אלעד, יישובי מ.א. דרום השרון והוד השרון". הדיון בבג"צ יתקיים לאור עתירות שהוגשו נגד אישור התכנית על ידי עיריות ראש העין, כפר קאסם, פתח תקוה והמועצה האזורית דרום השרון.

מקסם אנרגיה נמסר: ״הפרויקט שאושר בממשלה כפרויקט חיוני לאספקת הביקושים לחשמל באזור מרכז הארץ בשנים הקרובות, מקודם בהליך סטטוטורי לאחר שעמד בכל הדרישות המקצועיות של גופי התכנון בתהליך יסודי ומקצועי וההתאמות שנדרשו לאחר שמיעת כלל ההתנגדויות".

עוד על המאבק נגד הקמת תחנת הכוח:

https://www.facebook.com/mavak.kesem

עוד בנושא: https://zoha.org.il/109830