לקראת הבחירות: חד"ש תתכנס בשפרעם כדי לבחור את מועמדיה במסגרת הרשימה המשותפת

מועצת החזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון (חד"ש) תתכנס מחר, שבת, בשפרעם כדי לבחור את מועמדיה בבחירות לכנסת במסגרת הרשימה המשותפת. במועצת חד"ש כ-940 צירים הנבחרים על ידי סניפי החזית ברחבי הארץ. עוד מכהנים במועצה נציגי החזית בהסתדרות, הסתדרות המורים, ארגון המורים, נעמת וארגונים נוספים.

חברי הכנסת איימן עודה, עאידה תומא-סלימאן ועופר כסיף; יחד עם מזכ"ל מק"י עאדל עאמר במסיבת עיתונאים בחיפה לקראת הבחירות לכנסת ה-24 (צילום: זו הדרך)

 

הצירים יצביעו על ששת המועמדים הראשונים בהצבעה חשאית ועל המקום הראשון ברשימה מתמודדים יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה ועו"ד ויאם שביטה. במקום השני: יו"ר ועדת הכנסת לזכויות האשה, ח"כ עאידה תומא-סלימאן, ראש מועצת כפר יאסיף, שאדי שווירי והפעילה החברתית הוותיקה נסרין מורקוס בלאן. במקום השלישי: ח"כ עופר כסיף, מזכירת סניף חד"ש תל-אביב, נועה לוי ועלי היבי. במקום הרביעי: ח"כ לשעבר יוסף אלעטאוונה, ניהאיה וישאחי, פאטמה ג'בארין מלחם, ומ"מ ראש העיר טירה, סאמח עיראקי.

יצוין שמועצת המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) התכנסה לאחרונה אף היא בשפרעם. במועצה דנו מאות צירים מרחבי הארץ בהיערכות המפלגה לקראת הבחירות לכנסת ב-1 בנובמבר. את ישיבת המועצה פתחה ח"כ תומא-סלימאן, חברת הלשכה הפוליטית, שהדגישה שחד"ש ומק"י מתייצבות נגד גוש נתניהו, אך גם נגד גוש לפיד-בנט. לדבריה, המדיניות המשותפת לשני הגושים היא הרחבת ההתנחלויות והעמקת הכיבוש, האפליה הגזענית נגד אזרחי ישראל הערבים והקפיטליזם הניאו-ליברלי. "מק"י, שהיא מפלגת השוויון, הצדק והשותפות היהודית-ערבית, שוללת מדיניות זו מן היסוד", הוסיפה.

במועצה אמר מזכ"ל המפלגה עאדל עאמר כי לפתחה של מק"י ניצבות שתי משימות פוליטיות חשובות: האחת היא השבת הכיבוש והסוגיה הפלסטינית אל מרכז השיח הציבורי והפוליטי בישראל; והשנייה היא הצבת יוקר המחיה בהקשרו הפוליטי האמיתי – תוצאה של המשטר הקפיטליסטי הניאו-ליברלי הפרוע המושל בישראל.

בהתייחס לבחירות אמר עאמר, כי מק"י וחד"ש ינהלו קמפיין בחירות חיובי. לדבריו, "יש לנו הישגים וחזון להציג לשני העמים בארץ: חזון שוויוני, צודק, של שלום ושל שותפות יהודית-ערבית". עוד סיפר כי בשבועות האחרונים מקיימות חד"ש ומק"י מגעים עם תע"ל ובל"ד, וכן עם אנשי ציבור בנגב, על אודות הרכב הרשימה המשותפת והמשך דרכה. לדבריו, הרכב הרשימה יוכרז במהלך השבועיים הקרובים. עאמר הדגיש כי "לא מדובר במאבק על כיסאות, כפי שמנסים לתאר זאת כמה מאמצעי התקשורת", אלא ב"גיבוש הסכמות פוליטיות וקו פוליטי משותף". עוד הוסיף: "נישא את הרשימה המשותפת על כתפינו, אך לא בכל מחיר". לקראת כינוס מועצת חד"ש שתתקיים מחר אמר עאמר: "עלינו לבחור רשימה ערבית-יהודית לוחמת. איננו מפלגת מיעוט או מפלגה מגזרית, אלא מפלגה שמייצגת את העובדים בשני העמים". עוד הדגיש את חשיבות הייצוג הנשי ברשימה.

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/114213