כאשר הבורגנות פוגשת את הכיבוש: הקרנת טרום בכורה בתל-אביב של 'שיטת אלטמן' ודיון

הקרנת טרום בכורה של הסרט "שיטת אלטמן" תיערך ביום רביעי הקרוב, בשעה 20:00  בסינמטק תל-אביב. "שיטת אלטמן" (ישראל / 2022 / 101 דקות) של במאי נדב אהרונוביץ׳ ובהשתתפות השחקנים: מעין וינשטוק, ניר ברק ומוראד חסן, הוצג בבכורה עולמית בפסטיבל טוקיו 2022. הסרט יוקרן בחסות פסטיבל סולידריות, יש גבול, בצלם ושוברים שתיקה.

"שיטת אלטמן" הוא מותחן פסיכולוגי מתובל ברגעי קומדיה אפלה, הבודק את השפעות הכיבוש על הבורגנות הישראלית האדישה. מסינמטק תל-אביב נמסר "זהו סרט בלתי מתפשר על אהבה, אמינותן של חדשות, וכוחה של דעת הקהל".

חייה של נועה אלטמן, שחקנית נשכחת, משתנים מן הקצה אל הקצה לאחר שבעלה אורי, מדריך אומנויות לחימה, ניצל בנס מפיגוע דקירה. בעקבות מעשה הגבורה של אורי מכון ההישרדות שלו הופך פופולרי ומבוקש, והעולם, שעד לא מזמן נדמה אפור וחסר תקווה, מתחיל להאיר פנים לבני הזוג. אולם, כשנועה מגלה סדקים בסיפור הפיגוע היא נדחפת אל משבר מוסרי עמוק, והשקר הופך לדרך היחידה אל האמת". לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאי בהנחיית ד"ר טלי זילברשטיין ובהשתתפות נדב וימן (שוברים שתיקה), שרית מיכאלי (בצלם) וד"ר ישי מנוחין (יש גבול).