יפגינו מול מתקן המעצר של השב"כ בדרישה לשחרר עצירה ירדנית השובתת רעב

על פי החלטת ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי, מחר (חמישי) תתקיים הפגנה לשחרורה של היבא אללבדי, אזרחית ירדן ממוצא פלסטיני שעצורה בישראל מאז ה-20 באוגוסט. אללבדי שובתת רעב זה היום ה-24 במחאה על צו מעצר מינהלי שהוצא נגדה, אשר פוטר את הרשויות מהגשת כתב אישום נגדה וגיבויו בראיות. שגרירות ירדן בתל אביב עוקבת מקרוב אחר מצבה של אללבדי, וביום ראשון ביקר אצלה הקונסול הירדני, בבית המעצר הקישון. כך מסר הבוקר העיתון "אל אתיחאד" היוצא לאור בחיפה. ההפגנה תתקיים בשעה 16:30 בצומת ג'למי – צומת העמקים.

על פי "הארץ" הקונסול אמר לעורך דינה, רסלאן מחאג'נה, שחל שיפור מסוים בתנאי מעצרה וכי היא התקלחה לראשונה אחרי שבועיים וקיבלה בגדים להחלפה. אללבדי סירבה עד כה להתקלח משום שבתא המקלחת יש מצלמות מעקב, ווילון המקלחת היה שקוף. מחאג'נה אמר ל"הארץ" שהוא הוחלף בווילון כהה. עוד אמר כי על אף החולשה שהיא חשה, הירידה במשקל ודפיקות הלב המואצות, היא נחושה בדעתה להמשיך בשביתת הרעב.

צו המעצר המינהלי הוצא נגד אללבדי לאחר שבמשך כ-35 יום היא הוחזקה כנחקרת שירות הביטחון הכללי (שב"כ), בחשד שקיימה קשרים עם חיזבאללה ונשלחה לגדה המערבית כדי לגייס סוכנים לארגון. היא דוחה את החשדות נגדה, ועורך דינה אמר שהעובדה היא שלמרות החקירה הקשה, התביעה לא הצליחה לנסח כתב אישום נגדה.