יותר ממאה שחקנים, סופרים ומוזיקאים נודעים מגנים הגדרת שישה הארגונים פלסטיניים כארגוני טרור

יותר ממאה שחקנים, במאים, סופרים ומוזיקאים נודעים חתמו על מכתב פתוח המגנה את החלטת שר הביטחון, בני גנץ, להכיר בשישה ארגוני חברה אזרחית פלסטיניים בשטחים הכבושים כארגוני טרור. לפי המכתב שפורסם בכלי תקשורת מרכזיים בארה"ב ובאירופה, הצעד הוא "מתקפה חסרת תקדים על מי שמגינים על זכויות האדם של הפלסטינים".

קמפיין שנפתח השבוע בריטניה בסולידריות עם ששת הארגונים הפלסטינים

 

ביו החתומים על המכתב ניתן למנות את השחקניות טילדה סווינטון, ג'ולי כריסטי וקלייר פוי, המוזיקאים דייוויד ביירן, בריאן אינו, רוג'ר ווטרס, לורי אנדרסון וחברי להקת "מאסיב אטאק", הבמאים ג'ים ג'רמוש, מייק לי, אלפונסו קוארון, אקי קאוריסמקי וקן לואץ', הסופרים פיליפ פולמן, נעמי קליין ואירווין ולש, ריצ'רד גיר, סוזן סרנדון, מארק רפאלו ופיטר גבריאל ויוצר הקומיקס ג'ו סאקו.

המכתב מזהיר כי הצו של ממשלת הימין בישראל המוציא אל מחוץ לחוק שישה מהארגונים הפלסטיניים "החשובים ביותר בשטחים הכבושים", וכי הוא מסכן "לא רק את הארגונים עצמם אלא את החברה האזרחית הפלסטינית כולה ואת עשרות אלפי הפלסטינים שהם משרתים מדי יום". החתומים קוראים לאנשים ברחבי העולם להתייצב נגד המהלך: "אנחנו קוראים לקהילה הבינלאומית להתייצב לצד ששת הארגונים, להגן על אלה שמגינים על זכויות האדם של הפלסטינים, ולדרוש מישראל לבטל באופן מיידי את ההכרזה עליהם כארגוני טרור".

 

עוד בנושא: #StandWithThe6