ח"כ תומא-סלימאן: במרצ רב ובקול רע״ם ממשלת השינוי מרחיבה את הבנייה בהתנחלויות

שר הביטחון בני גנץ הודיע אתמול (שישי) כי יכנס בשבוע הבא את מועצת התכנון העליונה (‏מת"ע) לאישור בנייה בהתנחלויות בשטחים הפלסטינים הכבושים. זאת, ברקע דרישתו של ח"כ ניר אורבך (ימינה) לכנס את המועצה כחלק מהאולטימטום שהציב לראש הממשלה נפתלי בנט אחרי פרישת עידית סילמן מהקואליציה. בסביבת שר הביטחון הביעו נכונות עקרונית לכינוס, אך חיכו לסוף חודש הרמדאן כדי להימנע ממחאות פלסטיניות המוניות. אורבך דורש גם לאשר חיבור מאחזים לחשמל.

גנץ מרחיב את ההתנחלויות בשטחים הכבושים (צילום: משרד הביטחון)

 

סדר היום של הוועדה מכיל 25 תכניות, הכוללות 3,998 יחידות דיור. במסגרת הדיון, הוועדה תעסוק בהפקדה של 1,452 יחידות דיור בהתנחלויות נוקדים (בה מתגורר שר האוצר אביגדור ליברמן), מעלה אדומים, קדומים, דולב, עמנואל, מבוא חורון, שערי תקווה, אלקנה ונגוהות. לצד זאת, היא תעסוק בהכנסה לתוקף של 2,536 יחידות דיור בהתנחלויות נוספות: דולב, מעלה מכמש, שבות רחל, נריה, גבעת זאב, אפרת, צופים, רבבה, טל מנשה, ביתר עלית וקרית ארבע. יצוין שגורמים מדינים מסרו ל"מעריב" כי "הכינוס תואם עם הממשל האמריקאי".

שרת הפנים איילת שקד הגיבה לדברים וכתבה: "מברכת על כינוס המת"ע בשבוע הקרוב לקראת בנייה של כ-4000 יחידות דיור, כולל היישוב מצפה דני שחשוב לי במיוחד, אותו אני מלווה שנים רבות. הבנייה באיו"ש היא דבר בסיסי, מתבקש ומובן מאליו". מנגד, ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת) צייצה: "במרצ רב ובקול רע״ם – ממשלת השינוי מרחיבה את הבניה בהתנחלויות. שום סטטוס קוו ושום מניעת סיפוח. בין טיהור אתני בדרום הר חברון לאישור אלפי יחידות דיור בשטחים – הממשלה הזו מעמיקה את הכיבוש ומכשירה את הסיפוח על הקרקע".

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/112529