ח"כ עודה קרא מאולפן ערוץ 12 לצופים בערבית: 'הישארו בבית'

בצל משבר הקורונה והקמת ממשלת האחדות המסתמנת, חבר הכנסת ויו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש), התראיין אמש (שבת) בחדשות סוף השבוע עם דנה ויס. במהלך הריאיון קרא עודה להקים מתחמים "היבדק וסע" ביישובים ערביים. בנוסף, יו"ר הרשימה המשותפת, פנה לציבור בשפה הערבית ואמר: "הישארו בבית. זה הדבר הכי חשוב כרגע. חשוב שבשבועייםשלושה הבאים נישמע להוראות כדי שנעבור את זה יחד".

אתמול, הביעו חברי הכנסת של חד"ש ברשימה המשותפת דאגה עמוקה על היעדר בדיקות לאיתור חולי קורונה באוכלוסייה הערבית. לדברי ח"כ יוסף ג'בארין, משרד הבריאות פרסם את נתוני חולי הקורונה לפי יישובים ומהרשימה נעדרים היישובים הערביים. "או שהציבור הערבי פיתח חסינות מפני הנגיף, או שהמחסור והאפליה בבדיקות הוליד מצב שפחות מ-40 חולי קורונה ערבים אובחנו עד כה. אם אכן מדובר בתתאבחון, החברה הערבית מודאגת ובצדק. צריך להגביר את כמות וקצב הבדיקות בחברה הערבית, ומיד", הדגיש.

יצוין ש ח"כ ג'בארין פנה ביום ראשון האחרון למנכ"ל מד"א ולשר הבריאות ודרש הקמת מתחם "היבדק וסע" גם ביישוב ערבי גדול. כמו כן, הוא דרש הנגשה של כל שירותי ופרסומי מד"א בשפה הערבית. ג'בארין מסר: "זו עדות נוספת לכך שגם הזכות לבריאות בישראל איננה שוויונית, וכי גם בצל משבר בריאות גלובלי האזרחים הערבים אינם זוכים להתייחסות שוויונית. לא ייתכן שמד"א לא תיכנס ליישובים הערביים, כאילו מדובר באקסטריטוריה, ושהאזרחים הערבים יעמדו בסכנת הידבקות והדבקה בנגיף הקורונה בגלל הפלייה מערכתית. פניתי לשר הבריאות ולמנכ"ל מד"א כדי שהמחדל הזה ייפסק מיידית".