ח"כ חנין: מחאת ההמונים שהפגינו במוצ"ש מייצרת סדקים בקואליציה ובחוק ההמלצות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש אתמול (ראשון) מיוזם חוק ההמלצות ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) לשנות את נוסח החוק כך שלא יחול על החקירה שמתנהלת בעניינו. "חוק ההמלצות הוא חוק טוב", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. למרות האמור, טען נתניהו כי "העיסוק בחוק ההמלצות הפך לכלי ניגוח פוליטי נגד ממשלה נבחרת. על מנת שהדיון בחוק יהיה ענייני ולא ינוצל לתעמולה פוליטית, ביקשתי מח"כ אמסלם לוודא שהחוק ינוסח כך שלא יחול על החקירה שמתנהלת בענייני".

הודעת ראש הממשלה פורסמה בעקבות בצעדת מחאה שנערכה במוצ"ש בתל אביב ובערים אחרות תחת השם "צעדת הבושה". בתלאביב הפגינו עשרות אלפים נגד השחיתות השלטונית של הימין והסחבת בחקירת ראש הממשלה. זאת על רקע חוק ההמלצות שצפוי למנוע מהמשטרה לסכם את חקירותיה בהמלצות להגשת כתבי אישום.

לדברי ח"כ דב חנין (חד"ש הרשימה המשותפת), שהשתתף בהפגנה יחד עם פעילי חד"ש רבים, "קולם של ההמונים שמילאו את הרחובות מגיע לקואליציה ומתחיל לייצר סדקים ברוב לחוק ההמלצות. שוב אנחנו רואים את כוחה של מחאה ציבורית. גם לח"כי הקואליציה נמאס לשמש אפוד מגן של שלטון קיסרי מושחת".

2017-12-04_202933

ח"כ דב חנין בהפגנה נגד שחיתות שלטון הימין במוצ"ש בתלאביב (צילום: זו הדרך)


לדברי ח"כ חנין "התנהלות השלטון הזה מחייבת שינוי דחוף ועמוק. אף אחד לא יעשה אותו במקומנו. אבל כדי לעשות אותו לא מספיקה הפגנה גדולה אחת. נדרשות התמדה, התארגנות ותוכנית פעולה. את המחאה צריך להמשיך ולהרחיב, תוך הכללת כל הציבורים שנרמסים על ידי השלטון הזה. דרושות התמדה וסבלנות. ובעיקר חייבים לזכור השינוי באמת נמצא בידינו".