חד"ש תתמודד לראשות 12 רשויות מקומיות וב-40 מועצות ערים ברחבי הארץ

חד״ש השיקה היום (חמישי) במסיבת עיתונאים שנערכה בנצרת את קמפיין הבחירות לרשויות המקומיות. החזית מעמידה מועמדים לראשות העיר בכ-12 רשויות מקומיות בחברה הערבית, ומתמודדת עם סיעות למועצות הערים בכ-40 רשויות ברחבי הארץ.

ברשימות המועמדים השונות יש ייצוג חסר תקדים לצעירים ונשים, כאשר יותר מ-25 נשים מטעם חד״ש מתמודדות למקומות ריאליים במועצות בישובים הערביים. ארבע מתוך הרשימות מונהגות על ידי נשים במקום הראשון. "זוהי אמירה חשובה למען שוויון מגדרי וחיזוק מעמד האישה בחברה הערבית", נמסר.

בישובים המעורבים חד"ש מתמודדת ברשימות בחזיתות רחבות עם שותפים יהודים וערבים כאחד – במטרה להיאבק בגזענות וההדרה כי "רק שותפות חזקה יכולה להפוך את הערים המעורבות למרחבים דמוקרטיים באמת".

מזכיר חד"ש, אמג'ד שביטה, מסר: "מערכת הבחירות הזו היא מהחשובות ביותר בעשורים האחרונים, נוכח המתקפה הכפולה על החברה הערבית והחברה בישראל כולה. מצד אחד, ארגוני הפשיעה הרצחניים מאיימים על מועמדים ומנסים להפוך את מערכת הבחירות הזו להזדמנות השתלטות על הרשויות בחברה הערבית. מן הצד השני, ממשלת הימין הקיצונית מנסה להצר את צעדיהם של הכוחות הפוליטיים המתקדמים בחברה הערבית ואת השמאל באופן כללי. אל מול שני האיומים האלה, חשוב במיוחד להגיע להישגים משמעותיים לחזית הדוגלת בשיתוף פעולה ערבי יהודי למען שלום, שוויון, צדק חברתי ודמוקרטיה אמיתית".