חד"ש הביעה דאגה עמוקה על היעדר בדיקות לאיתור חולי קורונה באוכלוסייה הערבית

חברי הכנסת של חד"ש ברשימה המשותפת הביעו היום (שבת) דאגה עמוקה על היעדר בדיקות לאיתור חולי קורונה באוכלוסייה הערבית. לדברי ח"כ יוסף ג'בארין, משרד הבריאות פרסם את נתוני חולי הקורונה לפי יישובים ומהרשימה נעדרים היישובים הערביים. "או שהציבור הערבי פיתח חסינות מפני הנגיף, או שהמחסור והאפליה בבדיקות הוליד מצב שפחות מ-40 חולי קורונה ערבים אובחנו עד כה. אם אכן מדובר בתתאבחון, החברה הערבית מודאגת ובצדק. צריך להגביר את כמות וקצב הבדיקות בחברה הערבית, ומיד", הדגיש.

יצוין ש ח"כ ג'בארין פנה ביום ראשון האחרון למנכ"ל מד"א ולשר הבריאות ודרש הקמת מתחם "היבדק וסע" גם ביישוב ערבי גדול. כמו כן, הוא דרש הנגשה של כל שירותי ופרסומי מד"א בשפה הערבית. ג'בארין מסר: "זו עדות נוספת לכך שגם הזכות לבריאות בישראל איננה שוויונית, וכי גם בצל משבר בריאות גלובלי האזרחים הערבים אינם זוכים להתייחסות שוויונית. לא ייתכן שמד"א לא תיכנס ליישובים הערביים, כאילו מדובר באקסטריטוריה, ושהאזרחים הערבים יעמדו בסכנת הידבקות והדבקה בנגיף הקורונה בגלל הפלייה מערכתית. פניתי לשר הבריאות ולמנכ"ל מד"א כדי שהמחדל הזה ייפסק מיידית".

גם יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה הביע דאגה עמוקה: "היעדרם של היישובים ערבים מרשימת הערים מוכות קורונה דווקא מדאיג. יש חשש כבד שלא נעשים אצלנו מספיק בדיקות. זה מצב מסוכן, לא צודק וחסר היגיון. כולנו במאבק הזה יחד ואופייה המדבק של הקורונה מצווה על הרשויות לפעול בצורה שוויונית. אם לא מטפלים בכולם אז לא מטפלים באף אחד". להערכת ח"כ עופר כסיף "מדובר במחדל בלתי נסבל. שוב הזנחה פושעת של אזרחי ישראל הערבים, ושל כלל הציבור. ממשלה של כלום ושום דבר".