זה רשמי: רשימת 'אנחנו העיר' בת"א-יפו פרשה מהקואליציה של ראש העיר חולדאי

רשימת "אנחנו העיר" בת"איפו פרשה רשמית מקואליציית ראש העיר רון חולדאי. כך מסרה רשמית במכתב עו"ד מוריה שלומות, מחברי מועצת העיר מטעם הרשימה. כך הגיעה לקיצו ההסכם שנחתם בסוף ינואר אשתקד, לפיו אחד מחברי הרשימה, אסף הראל שעמד בראשות סיעת "אנחנו העיר" שהיא רשימת בת של חד"ש, מכהן כסגן של ראש העיר. עם זאת, יו"ר ועד שכונת נווה שאנן, שולה קשת, חברת "אנחנו העיר", החליטה אז שלא להיכנס לקואליציה אך להישאר חלק מהסיעה.

חבר מועצת העיר ת"איפו, עו"ד אמיר בדראן, בעת ההצבעה בבחירות לרשויות המקומיות שנערכו אשתקד (צילום: אנחנו העיר)

עתה, עם פרישת שניים מחברי הסיעה, עו"ד שלומות ועו"ד אמיר בדראן, לסיעה שלושה חברי מועצה והם דורשים לקבל את ראשות ועדת הביקורת העירונית. אמנם סגן ראש העיר, אסף הראל, החליט לא לפרוש, אך הסיעה היא הגדולה שבאופוזיציה במועצת העיר.

בפועל, קשת, שלומות ובדראן משמשים כאופוזיציה מלוכדת ונחושה במועצת העיר זה יותר מחודשיים. הפורשים מותחים ביקורת קשה על ניהול ענייני העיר על ידי חולדאי וגם על חברם לשעבר, הראל, שמאז שנבחר לתפקיד אינו פועל על פי מצע הרשימה והבטחותיו במערכת הבחירות. האירועים סביב בית הקברות המוסלמי ביפו והתעקשותו של ראש העיר חולדאי להמשיך ולבנות במקום – בניגוד לדעתם של תושבי העיר הערבים, הכריע את הכף להפוך לסיעה אופוזיציונית הגדולה במועצה. כעת הראל נותר בודד בתמיכתו בחולדאי – אך ללא סיעה מאחוריו. אם הראל הופך לסיעת יחיד – הוא לא יכול להישאר סגן ראש העיר.

יצוין שרק בימים האחרונים, ותוך ספסלי האופוזיציה, מנעו נציגי "אנחנו העיר" לממש את כוונת חולדאי להעניק הנחה בארנונה בכ-50 מיליון שקל לבנקים. עוד הביעו חברי "עיר לכולנו" תמיכה בהתארגנות עובדי מוסדות התרבות בעיר במסגרת כוח לעובדים ובמאבק נגד כוונת העירייה והנהלת מוזיאון תלאביב לסגור את מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות.

עוד על המאבק נגד כוונת עיריית תל אביביפו לסגור את מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות, בגיליון "זו הדרך" האחרון (עמ' 10):

http://maki.org.il/he/wp-content/uploads/2020/07/G30_2020.pdf