הקומוניסטים באיראן על הנשיא החדש: פז'קיאן הוא נציגה של הרודנות הקנאית

מפלגת תודא הקומוניסטית האיראנית תקפה אתמול (שבת) את הנשיא הנבחר מסעוד פז'קיאן עם פרסום תוצאות הבחירות הרשמיות. פז'קיאן, רופא בן 69 המוגדר "רפורמיסט", גבר על סעיד ג'לילי השמרן ולדברי הקומוניסטים האיראנים שבמחתרת "ההתמודדות בין שני המועמדים היא לא יותר מקרקס תקשורתי שניצוחה של הרודנות הקנאית השולטת בארצנו".

מקורות רשמיים מסרו בתום ספירת 30 מיליון הקולות שהוטלו במסגרת הסבב השני של הבחירות הנשיאותיות, שפז'קיאן זכה ב-53.6% מההצבעות בעוד שג'לילי זכה ב-44.3%. על-פי הטלוויזיה האיראנית, שיעור ההצבעה בבחירות עמד על 49.8%. אך הקומוניסטים, שיחד עם כוחות אופוזיציה אחרים קראו להחרים את הבחירות, טוענים כי מספרים אלה אינו מייצגים את מספר המצביעים "שהיה נמוך בהרבה".

בנאום הזכייה שלו, פז'קיאן אמר "נושיט יד של חברות לכולם. כולנו אנשי הארץ הזו ואנחנו צריכים לרתום את המאמצים של כולם כדי לקדם את המדינה שלנו". אך לדברי הקומוניסטים "אין ביכולתו לבצע אף אחת השינויים הדמוקרטיים הנחוצים כדי להוציא את איראן מהמשבר. הוא אף אינו יכול לשחרר את אלפי האסירים והעצירים הפוליטיים ולהפסיק את האלימות הממוסדת נגד נשים שהיו לשגרה תחת משטר הקנאים".