הפגנות ואירועים לציון ה-1 במאי, יום העובד הבינלאומי, יתקיימו בתל-אביב, בנצרת ובירושלים

 הפגנות ואירועים לציון ה-1 במאי, יום העובד הבינלאומי, יתקיימו השנה בתל-אביב, בנצרת ובירושלים. בשבת הקרובה, 28 באפריל, תתקיים הצעדה המרכזית של מק"י, חד"ש ובנק"י בנצרת בסימן 60 שנה למפגן שנערך בעיר ב-1 במאי 1958 תחת התנאים הקשים של הממשל הצבאי וכאשר עשרות קומוניסטים ערבים נכלאו על מנת לסכל את ההתכנסות ההמונית. ההפגנה תצא בשבת מרחוב תאופיק זיאד בשעה 10:00. הסעות להפגנה מתל-אביב: בשעה 8:15 מגן השניים, יפו; 8:30 מכיכר המושבות, תל-אביב ו-8:45 מרכבת צפון רחוב ארלוזורב פינת נמיר.

בירושלים, ערב ביוזמת כוח לעובדים ובהשתתפות יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת), פעילים באיגודים מקצועיים, במאבקים חברתיים ואמנים; יתקיים ביום שלישי, 1 במאי, בשעה 19:00 בבית אליאנס רחוב כי"ח 5.

"צעדת השקופות והשקופים" תיערך בתל-אביב ביום שישי 4 במאי. ההפגנה בהשתתפות חד"ש, מק"י, עומדים ביחד, דרום ת"א נגד הגירוש, הקואליציה הארצית להעסקה ישירה, כוח לעובדים, קו לעובד, מאבק עובדות הניקיון באוניברסיטת תל-אביב ומרצ תצא ב-12:30 מפינת הרחובות רוטשילד ואלנבי.

2018-04-24_204604

לקראת ההפגנה בתל-אביב מסרו המארגנים "יום הפועלות והפועלים הבינלאומי יעמוד השנה בסימן סכנת גירוש מבקשי המקלט ופינוי ודחיקה של משפחות מזרחיות מדרום תל אביב ובקריאה לשיקום שכונות דרום ת"א – בואו לצעוד איתנו! יחד נעמוד בסולידריות עם כל השקופות והשקופים, העובדות והעובדים המנוצלים: מבקשי המקלט – רבבות עובדים ובני משפחותיהם שנמצאים תחת איום הגירוש וחוקים מפלים כמו חוק הפיקדון; דרום ת"א – נצעד למען פיתוח ושיקום מסיביים של שכונות הדרום לצד השקעה בקליטה של מבקשי המקלט ברחבי הארץ ובפתרונות דיור, פרנסה ורווחה בדרום העיר ובמוקדים נוספים לטובת כלל התושבים, עצירת הפינויים והסדרה חוקית של בעלות על הקרקע של התושבים המכונים "פולשים" על ידי הרשויות; עצירת תהליך הג'נטריפיקציה המואץ שדוחק ומגרש אלפי תושבות ותושבים ותיקים מדרום תל אביב".

כמו כן: "נזעק בסולידריות עם עובדי ועובדות הקבלן – ובעד העסקה ישירה; נמחה נגד הקטל בענף הבניין – בשנת 2018 לבדה נפלו אל מותם כבר 12 פועלים, ברובם עובדים זרים או פלסטינים תושבי הגדה המערבית; נצעד למען חתימה על הסכמים קיבוציים בענפים הבלתי מאורגנים; להעלאת קצבאות הנכות והזקנה; להעלאת שכר המינימום; להכרה בתרומתן הכלכלית של נשים העובדות בניהול משק הבית וטיפול בילדים ובמבוגרים ועבודתן שקופה; לתיקון עיוותי תקציב המדינה: כסף לשכונות ולא להתנחלויות, ונגד ייבוש התקציבים החברתיים ומדיניות ההתעמרות בעניים; נגד הכיבוש והשליטה הצבאית המתמשכת בעם הפלסטיני, ובעד שלום ובעד שלום צודק, נגד הגזענות על כל צורותיה הממסדיות-ממשלתיות והחברתיות, נגד החקיקה האנטי דמוקרטית, סכנת המלחמה המאיימת, נגד שלטון ההון – לשוויון כל העובדות והעובדים בלא הבדל לאום, דת, גזע, צבע, מין או מגדר!". כאמור, ההפגנה תצא בשישי 4 במאי, בשעה 12:30, בפינת הרחובות אלנבי – רוטשילד, ומשם בצעדה לגינת לוינסקי – לבמת נאומים ומוסיקה.

גם תנועת "עומדים ביחד" תקיים סמינר האחד במאי השנתי. במרכז הסמינר: "מהי פוליטיקה סוציאליסטית כיום בישראל? איך אפשר לרתום את הכעס על השיטה לבניית כוח אפקטיבי שיכול להשפיע על הפוליטיקה הישראלית?". הסמינר יתקיים אף הוא בתל-אביב ביום שישי, 11 במארס, החל מהשעה 8:30.

 

הפגנת ה-1 במאי בתל-אביב בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/161779567810336