הפגנה מול ביתו של ראש העיר משה ליאון נגד גירוש משפחת סאלחייה מביתה

פעילי שלום ובהם חברי חד"ש ומק"י, יפגינו הערב (ראשון) מול ביתו של ראש עיריית ירושלים משה ליאון נגד גירוש משפחת סאלחייה מביתה. ההפגנה תתקיים בשעה 20:00 ברחוב רמב"ן 38. יצוין שהחל מאמש בחצות נכנס לתוקפו "צו הפינוי הגמיש" נגד משפחת סאלחייה ובכל רגע נתון המשטרה תוכל לפנות את המשפחה מהבית שבו גרו כבר שלושה דורות. משפחת סאלחייה רכשה את השטח בשנות ה-50 של המאה שעברה וחיה בו עוד מלפני כיבוש ירושלים המזרחית השטחים הפלסטינים ביוני 1967, זאת לאחר שהמשפחה גורשה מביתם בשכונת עין כרם בירושלים ב-1948.

מפגינים ביום שישי האחרון בשייח' ג'ראח דרושים למנוע את גירוש משפחת סאלחייה מביתה (צילום: פרי ג'רוזלם)

 

לדברי הפעילים "עיריית ירושלים מתעקשת להפקיע את אדמתם הפרטית של משפחת סאלחייה ותובעת לפנות אותם מביתם שבשכונת שייח' ג'ראח כדי להקים במקומו בית ספר וגני ילדים. זאת, למרות ש-500 מטר מהבית יש מגרש ריק שהיה מיועד למטרות ציבוריות אבל העירייה ויתרה עליו, ומסרה אותו לישיבה חרדית בשם מוסדות אור שמח, בטענה שאין צורך במבנה ציבור נוסף לתושבי שיח' ג׳ראח'".

"אין דרך אחרת לפרש זאת – מדיניות העירייה אינה מדיניות של תכנון ודאגה לתושבי השכונה, אלא עשיית יד אחת עם עמותות מתנחלים על מנת לנשל את הפלסטינים מבתיהם לטובת ייהוד השכונה." הפעילים קראו לליאון "יש לך אחריות על כל תושבי ירושלים ובכללם גם כל תושבי שייח' ג'ראח. בידייך ובאחריותך למנוע גירוש משפחות מבתיהם ולמצות פתרונות אחרים להקמת בתי ספר בשכונה.

 

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/626969711880444