הסכם תקדימי בפרטנר: כל עובדי החל"ת ישובו לעבודה עד יום ג' ולא יהיו פיטורים

בתום מו"מ שהתקיים בשבועות האחרונים בין ההסתדרות, ועד עובדי פרטנר והנהלת החברה, הגיעו הצדדים להסכם הבנות פורץ דרך ויוצא דופן בענף התקשורת. מההסתדרות נמסר כי "המו"מ התקיים תוך שיח ששם במרכז את עתיד החברה ואת הביטחון התעסוקתי של עובדיה ותוך התחשבות בהשלכות משבר הקורונה והאתגרים שבדרך".

על פי ההסכמות בין הצדדים, פרטנר תהיה הראשונה מבין חברות התקשורת שתחזיר לעבודה סדירה עד יום שלישי הקרוב את כל עובדיה שהוצאו לחל"ת בחודש מרץ ואפריל. בנוסף, ובאופן תקדימי ובענף התקשורת, תחל פרטנר בפיילוט מיוחד לפיו כל עובדי מטה החברה יעבדו מביתם ביום אחד קבוע במהלך השבוע. במקביל תורחב העבודה מהבית כך שגם עובדי מוקדי השירות, שישובצו למשמרות ערב בימי חול ומשמרות סופי שבוע, יבצעו אותן מביתם. המהלך יוגדר כפיילוט שיימשך מספר חודשים.

כמחווה של סולידרית וערבות הדדית בין עובדי החברה, סוכם על הקמת קרן סיוע של תרומת ימי חופשה. במסגרת זאת עובדים יוכלו לוותר על מימון החברה לימי חופש מסוימים שנקבעו בהסכם, וזאת לטובת עובדים אחרים שניצלו את מלוא מכסת ימי החופשה שלהם. כמו כן, סוכם כי עובדי החברה ינצלו עד סוף השנה את מלוא יתרת ימי החופשה שלהם לשנת 2020. נוכח צעדי החיסכון אליהם הגיעו הצדדים להסכם, התחייבה החברה שלא לנקוט במהלך של פיטורי צמצום או התייעלות עד סוף השנה לפחות.

לדברי יו"ר ועד פרטנר, קרן אופק, "כשבחוץ משבר כלכלי חסר תקדים, הצלחנו לשמור על הבית ועל הביטחון התעסוקתי של כל עובדי פרטנר ואני בטוחה ומאמינה שנוכל בכוחות משותפים לצאת מהמשבר אל עבר עתיד טוב ובטוח יותר. נגיף הקורונה אילץ אותנו לחשוב מחוץ לקופסא ולהתאים מחדש את סביבת העבודה כך שתהיה נגישה וידידותית יותר לעובד, מבלי לפגוע כמובן בפן המקצועי. אין לי ספק כי אותו שינוי יחולל מהפכה של ממש בשוק העבודה ויגרום לחברות רבות במשק לצעוד בעקבותינו והכל לטובת העובדים".