המשטרה רוצה לפתוח בחקירה פלילית נגד חברי הכנסת עופר כסיף ואחמד טיבי

המשטרה פנתה היום (שני) ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, בקריאה לאשר לפתוח בחקירה פלילית נגד חברי הכנסת עופר כסיף (חד"ש) ואחמד טיבי (תע"ל) מהרשימה המשותפת. במשדר הצהריים של רשת ב' נמסר כי באגף החקירות והמודיעין במשטרה אספו בהנחיית המפכ"ל חומרים מהאירועים האחרונים בהם תועדו חברי הכנסת מתעמתים עם שוטרים בשטחים שתחת כיבוש ישראלי בירושלים המזרחית ובדרום הר חברון.

שוטרים סביב ח"כ עופר כסיף (חד"ש – הרשימה המשותפת) בהפגנה שנערכה ביום שישי האחרון בדרום הר חברון (צילום: זו הדרך)

 

על פי הידיעה "המשטרה מבקשת לחקור את השניים בחשד לתקיפת שוטרים, הכשלה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו ואיומים. לפי חטיבת החקירות במשטרה, יש מקום לפתוח נגדם בחקירה לאור החומרים שנאספו".

גרסת המשטרה היא ח"כ כסיף היכה שוטר שחסם את דרכו להפגנה נגד פינוי תושבים פלסטינים באזור מסאפר יטא בדרום הר חברון. "כסיף ניסה לנצל את חסינותו ולהיכנס עם רכבו לאזור שהוכרז כשטח צבאי סגור", מסרה המשטרה, אך כסיף טען שהשוטר איים לירות בו ובין השניים התפתח עימות. יממה קודם לכן, לדברי המשטרה ח"כ טיבי "התעמת עם שוטרים, הפריע להם לעכב צעיר לחקירה בשכונת בית-חנינא בצפון ירושלים ואף איפשר לו להימלט מידיהם". עוד טוענת המשטרה ש"הצעיר עוכב לאחר שהשליך חפץ חשוד מידיו בהפרות סדר אלימות שפרצו בשכונה", לשם הובא ארון הקבורה של עיתונאית אל ג'זירה שירין אבו עאקלה.