המפגינים נגד נתניהו וממשלתו הימינית שבו לבלפור ולצמתים ברחבי הארץ

אלפי בני אדם הפגינו אתמול (שבת) מול בית ראש הממשלה בבלפור, מול בית הנשיא ובמוקדים שונים ברחבי הארץ, בדרישה להוציא את נתניהו לנבצרות ונגד ממשלת הימין. בהפגנות השתתפו קבוצות מחאה שמפגינות בחודשים האחרונים ברחבי הארץ, ביניהן קריים מיניסטר, אין מצב, הדגלים השחורים וגם פעילי חד"ש ומק"י.

מפגינים נגד נתניהו וממשלתו, אתמול, בשדרות רוטשילד בתל-אביב (צילום: רענן חרל"פ)

 

המחאות התחדשו לאחר שההפגנה האחרונה בקרבת מעון ראש הממשלה התקיימה לפני שלושה שבועות – בשבת האחרונה לפני הבחירות לכנסת בהשתתפות רבבות אזרחים.

תנועת הדגלים השחורים מסרה "לאחר ארבע מערכות בחירות שפצעו את עם ישראל ישנה הכרעה ברורה – העם קבע כי הוא רוצה בממשלת שינוי ולא יקבל עוד מערכת בחירות שממנה לא ייצא דבר טוב". בתנועת קריים מיניסטר הוסיפו כי הנשיא העניק לנתניהו את המנדט "על אף שרוב ברור של אזרחי ישראל הצביע למפלגות מחנה השינוי". בתנועה הדגישו כי "לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה במשרה מלאה שיאחד את העם ולא נאשם מסית ומפלג שעסוק בהימלטות מהדין". לדברי תנועת קומי ישראל: "כל עוד נתניהו אוחז בגרונם של אזרחי ישראל ובגרונה של מדינה שלמה ולא מוכן לקבל את הכרעת העם בקלפי בפעם הרביעית ברציפות – המאבק הנחוש נגדו ברחובות יימשך".

יצוין שהמשטרה עצרה ביום שישי האחרון כ-15 מפגינים מתנועת חקירה עכשיו בשכונת מגוריו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה. המפגינים, שקראו ליועמ"ש להוציא את נתניהו לנבצרות, ביקשו לקיים הפגנה שקטה בנקודה הרחוקה כמה עשרות מטרים מבית היועמ"ש. ואולם, שוטרים שהגיעו למקום אמרו למוחים שהם מפרים את תנאי המחאה בשכונה. לאחר שסירבו להתפנות, עיכבה המשטרה את המפגינים.

עוד בנושא:

התחדשו המחאות ברחבי הארץ נגד בנימין נתניהו וממשלתו הימנית

מחוץ לכנסת הפגינו נגד ממשלת הימין, שנאת נשים והומופוביה; בתוך המשכן מחו הח"כים של המשותפת