הורים ותלמידים יפגינו נגד הגירוש לפיליפינים של הילדים שנולדו וגדלו בארץ

תלמידים מתי ספר רבים בתל אביב והוריהם יוצאים למאבק נגד הגירוש המתוכנן בחודש הבא של יותר ממאה ילדים שנולדו בישראל ושהוריהם אזרחי הפיליפינים. מחר (שני) בשעה 17:00 תיערך הפגנה משותפת בכיכר הבימה בעיר נגד הגירוש, אליה אישרו את בואם כאלפיים משתתפים. במקביל, שלחו ועדי ההורים לשר הפנים אריה דרעי מכתב חריף נגד ההחלטה.

ביום שני שעבר הפגינו כ–600 תלמידים ומורים מבית הספר גימנסיה הרצליה בעיר נגד הגירוש ונשאו שלטים עליהם נכתב: "עוצרים את הגירוש" ו"ישראלים לכל דבר". כעת מצטרפים אליהם ועדי ההורים והתלמידים של בתי הספר בלפור, גבריאלי, תל נורדאו, גרץ, יהודה המכבי, גבעון, דרויאנוב, עירוני א', היובל והדמוקרטי וכן ארגון הצופים.

2019-06-23_193700

הפגנה במחאה על גירוש ילדים מישראל (צילום: ילדים ישראלים)

כמו כן, 450 אנשי סגל אקדמי וסטודנטים ממוסדות השכלה גבוהה בישראל ובחו"ל, חתמו על עצומה בה הביעו מחאה במחאה על כוונת רשות האוכלוסין לגרש עובדות פיליפיניות שפגה אשרת השהייה שלהן יחד עם ילדיהן. בעצומה נאמר ש"ילדים אלה נולדו בישראל למהגרות עבודה אשר הגיעו לישראל עם אשרת עבודה ועבדו שנים רבות בטיפול בקשישים ואנשים עם מוגבלות. הן איבדו את אשרת העבודה לאחר שנולדו ילדיהן בהתאם לנוהל משרד הפנים באותה תקופה שאסר על מהגרות עבודה לקיים חיי משפחה". יצוין שבשנת 2011, בג"ץ הורה לבטל את "נוהל טיפול בעובדת זרה בהריון ועובדת זרה אשר ילדה בישראל" הפוגע בזכויות החוקתיות של מהגרות עבודה להורות ולמשפחה ועומד בניגוד לאמנות בינלאומיות.

בעצומה נכתב ש"ילדים אלה חיים את מנהגי החברה הישראלית ותרבותה ופעילים בתנועות הנוער יחד עם חבריהם הישראלים. בעוד חבריהם מצפים לחופשת הקיץ ילדים אלה מצויים בחרדה קשה. עקירתם מביתם, מבית ספרם ומחבריהם וגירושם למדינה שאינם מכירים תקטע את מהלך חייהם ותפגע באופן קשה בביטחונם, ברווחתם וביכולתם לממש את חלומותיהם לעתיד. אנו קוראים לשר הפנים להפסיק לאלתר את גירוש הילדים והוריהם. אנו מבקשים שימצא פתרון שיאפשר לילדים הללו, אשר גדלו כאן, להמשיך לחיות בביטחון ולקבל את אותן זכויות בסיסיות להן ראוי כל ילד".

ההפגנה, מחר, בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/2053963758231716/

לחתימה על העצומה נגד הגירוש:

https://www.atzuma.co.il/academics4uci