ההרוג ה-26 בתאונות עבודה מתחילת השנה: עובד נלכד במסוע במושב ברוש

מהגר עבודה בן 29 נהרג אתמול (חמישי) לאחר שנלכד במסוע השקוע בבור בלול תרנגולות במושב ברוש שבנגב המערבי. צוותי כבאות והצלה חילצו את ידו של המנוח שנלכדה במסוע לאחר שנפל לבור, בעומק של כמטר, אשר אינו מגודר – אולם למרבה הצער לצוותי הרפואה במקום לא נותר אלא לקבוע את מותו. ההרוג הוא העובד ה-26 בתאונות עבודה מתחילת השנה.

חובשים ופראמדיקים שהוזנקו למקום גילו כי אין באפשרותם לסייע. אשר אלמסי, חובש איחוד הצלה, סיפר: "חבריו סיפרו כי למרבה הצער הפועל אותר ללא רוח חיים כשהוא לכוד במכונה במפעל. גופתו חולצה ע"י צוותי הכיבוי". מדוברות הכיבוי נמסר כי צוותי כיבוי והצלה מתחנת נתיבות יצאו למקום ובהגעתם זיהו אדם שנפל לבור בגובה של מטר ללא הכרה כשידו תקועה בתוך מסוע.

צוותים בראשות מפקד המשמרת החלו בפעולות חילוץ ידו של הלכוד. רשף נתן סטאי, מפקד המשמרת: ״אירוע חילוץ מורכב, כאשר הגענו למקום ראינו עובד ללא הכרה בבור אשר נמצא בתוך לול תרנגולות, לאחר בדיקה ראינו שהיד שלו תקועה בתוך המסוע. באמצעות כלי חיתוך הידראוליים חתכנו את הרצועות ושיחררנו את היד שלו מהאזור שבו היא הייתה לכודה והעברנו אותו לאנשי הרפואה במקום, לאחר בדיקה נקבע מותו".

מהקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה נמסר כי "זהו העובד הזר השני שנהרג בחודש האחרון, לאחר שנלכד במכונה במהלך עבודתו – בחודש שעבר נהרג דינריאן סינג (40), אזרח הודו, לאחר שנלכד במגרסת אבנים במפעל 'שפיר תעשיות בטון' ברמלה; מדי שנה מתרחשות מספר רב של תאונות קטלניות וקשות של הילכדות עובדים במכונות; 15 עובדים נהרגו בתאונות עבודה מתחילת חודש אפריל".