ההרוג ה-24 בתאונות עבודה: מפעיל עגורן שנפל אל מותו אתר של דניה סיבוס באשקלון

תאונת עבודה קטלנית הבוקר (שני) באתר הבניה של חברת דניה סיבוס בעיר היין באשקלון. מנופאי בן 68 נפל מהמנוף עליו עבד ונבלם בקומה העשירית של הבניין. למקום הוזעקו חובשים ופראמדיקים של מד"א שדיווחו על גבר כבן 68 ללא סימני חיים וקבעו את מותו.

מתנדב זק"א באתר הבנייה בו נהרג הבוקר מפעיל עגורן באשקלון (צילום: זק"א)

 

"כשהגענו למקום ראינו בקומה העשירית סמוך לסולם המנוף גבר כבן 68 מחוסר הכרה עם חבלה רב מערכתית", סיפר פראמדיק מד"א רועי פולק, "הוא היה ללא דופק וללא נשימה, ביצענו בדיקות רפואיות ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו, סיפרו לנו שהוא נפל מגובה של כ-10 מטר". מדובר בתאונה הקטלנית השנייה במתחם עיר היין מתחילת השנה. בפעם הקודמת היה זה פועל זר מסין כבן 40 שנפל מגובה ונהרג. יצוין שקיר קרס בצהריים באתר בנייה ברחוב זאב שלנג בראשון לציון, לא היו נפגעים באירוע אבל כוחות כיבוי והצלה פעלו לסילוק ההריסות וחיפוש אחרי לכודים.

"מתחילת שנה זו אנו עדים לעלייה דרמטית של שליש במספרן של תאונות העבודה הקטלניות בכלל לעומת פרק הזמן המקביל אשתקד, ובענף הבנייה מספר זה האמיר ב-50 אחוז", מסרה הדס תגרי, מרכזת הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה, "זאת נוכח חיבוק ידיים מצד מנהל הבטיחות התעסוקתית ושרת הכלכלה, אשר נמנעים מיישום צעדים קריטיים שעל נחיצותם הצבענו. כך, באתר התאונה היום מונה מנהל עבודה אחד בלבד כאחראי רשמי על בטיחות האתר בו נבני שבעה בניינים, וזאת על אף שחזרנו והצבענו על כך שעל פי חוק מחויב מנהל הבטיחות להגביל את היקף העבודות שבאחריות מנהל עבודה אחד לכזה המאפשר השגחה נאותה".

תגרי הדגישה "חמור מכך, שרת הכלכלה אורנה ברביבאי נמנעת זו עת ארוכה מחתימה על תקנות הבטיחות בעבודות בנייה העתידות לשפר משמעותית היקף האחריות של גורמים שונים לבטיחות העובדים בעבודות בנייה ולהביא לשינוי של ממש במצב הבטיחותי הרעוע באתרים ולהפחת מספרן של התאונות הקטלניות".