הבלשן ופעיל השמאל נעם חומסקי סבל משבץ מוחי והוא מאושפז בסאו פאולו

הבלשן ופעיל השמאל הנודע פרופסור נעם חומסקי סבל משבץ מוחי ביוני אשתקד ובחודשים האחרונים הוא מאושפז בסאו פאולו שבברזיל. על כך מסרה אתמול (רביעי) אשתו ולריה וסרמן שהיא אזרחית ברזילאית. חומסקי, בן 95, נפגע קשות בעקבות השבץ ולדברי וסרמן רק בשבועות האחרונים ובעקבות הטיפולים האינטנסיביים שקיבל, הוא מזהה את סובבים אותו, מצליח לתקשר עמם ואף לקרוא עיתונים.

חומסקי התאלמן מרעייתו, הבלשנית קרול שץ, ב-2008 ולפני שש שנים התחתן עם ורסמן שמסרה לעיתון "פוליה דה סאו פאולו" כי בני הזוג שוקלים להישאר בברזיל ולהתגורר בריו. חומסקי הוא פרופסור אמריטוס לבלשנות שלימד במשך עשרות שנים במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס. הוא גם פעיל פוליטי המתנגד בחריפות למדיניות החוץ של ארה"ב ולכיבוש הישראלי של השטחים הפלסטינים. בשנות ה-50 התגורר בקיבוץ הזורע ואף שקל להשתקע בישראל.

חומסקי פרסם עשרות ספרים במגוון רב של נושאים שתורגמו לעשרות שפות. בעברית פורסמו: "לשון וחרות" (הוצאת מפרש, 1979), "לשון ורוח" (ספריית פועלים, 1978), "אוטופיה לאדונים" (הוצאת פרדס, 2000), "שפה ושאלות הידע" (רסלינג, 2004) ו"איזה מין יצורים אנחנו" (ידיעות ספרים, 2020).