הבחירות לנשיאות ברזיל: מאות אלפים השתתפו בצעדת הניצחון של לולה במרכז סאו פאולו

נשיא ברזיל הימני קיצוני, ז'איר בולסונרו, המתמודד היום (ראשון) פעם נוספת מול יריבו במרוץ לנשיאות ואיש מפלגת הפועלים, לואיס אינאסיו "לולה" דה סילבה, הצביע הבוקר בבירה ברזיליה. בסיבוב הראשון, שנערך בתחילת החודש, זכה דה סילבה ליתרון של 5% על הנשיא הניאו-ליברלי המכהן. השניים נפגשו שלשום לעימות טלוויזיוני הרצוף גידופים, על רקע הסקרים הצמודים שחוזים יתרון למועמד השמאל.

לולה, אתמול, ב"צעדת הניצחון" שנערכה בשדרות פאוליסטיה במרכז סאו פאולו (צילום: ורמליאו)

 

בולסונרו הגיע בסיבוב הראשון לתוצאה טובה מעט יותר מכפי שחזו לו הסקרים, אך איש מהשניים לא זכה אז לתמיכה בשיעור גבוה מ–50% מהקולות. לפי מרבית הפרשנים ומשאלים שנערכו בקרב מצביעים המתנדנדים, הראו כי הציבור סבור שבולסונרו לא הצליח לנצל את ארבעת השבועות האחרונים כדי לגבור על דה סילבה.

על פי הנתונים שפורסמו באתר האינטרנט של השבועון הקומוניסטי "ורמליאו", בשבועות האחרונים מצמצם בולסונרו את הפער ממנהיג השמאל, והסקר האחרון שנערך בברזיל מעניק ללולה יתרון של 52%  מול 48% לבולסונרו, זאת, בקרב מי שכבר הכריעו למי ייתנו את קולם – יצוין ש-2% ממשתתפי הסקרים טרם הכריעו במי להצביע ועוד 4% מתכוונים להצביע בפתק לבן. על פי סקר נוסף, שאף הוא פורסם אתמול, עבור לולה יצביעו 54% מבעלי זכות הבחירה ויריבו יזכה ב-48% מקולות הבוחרים.

יצוין שאתמול נערכו אירועי הבחירות האחרונות. חוק הבחירות בברזיל מונע קיום עצרות יממה לפני פתיחת הקלפיות, אבל לא אוסר צעדות או הפגנות. כך, התכנסו אתמול בשעות הצהריים מאות אלפים בשדרות פאוליסטה שבמרכז סאו פאולו כדי להשתתף "בצעדת הניצחון" בניצוחו של לולה.

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/115818