בעקבות פינוי המולתקא-מפגש: מצילים את המקום היחידי למפגש יהודי-ערבי בנגב

אחרי 15 שנות פעילות עיריית באר שבע פינתה את מועדון מולתקא-מפגש, בית תרבות ערבי-יהודי מייסודו של פורום דו-קיום בנגב. מהפורום נמסר כי "הדרישה לפינוי המקלט בו פעל היא כניעה של עיריית באר שבע לגורמי ימין קיצוני שהגיע לאחר מאבק ממושך של שבע שנים בו עשו בעירייה את כל הנדרש כדי להביא לפינוי."

בית התרבות יוזם ומארח ערבי תרבות, סדנאות, סרטים, הרצאות, קורסים ללימוד ערבית ואנגלית ומפגשי פעילים חברתיים. מאז היווסדו בשנת 2006 הוקדשה פעילותו של בית התרבות ליצירת מרחב לדיאלוג בין האוכלוסיות השונות החיות בנגב זו לצד זו, ולמתן במה לליבון בעיות ביחסי יהודים וערבים במאמץ להביא לפתרונן.

הרצאה, לפני שנתיים, במועדון מולתקא-מפגש שפונה על ידי העירייה (צילום: פורום דו-קיום)

 

לדברי הפורום "זה לא המקרה הראשון בו לחץ של גורמי ימין מוביל לסגירת פעילויות ואירועים בסימן דו קיום. קודם הם סגרו לנו את גלריית ברבור בירושלים ועכשיו הם סוגרים את המקום היחיד לדיאלוג ומפגש בין יהודים לערבים בבאר שבע. אם ניתן להם לסגור את זה המולתקא, הם לא יעצרו בשום מקום". "לא נשתוק לאור הצנזורה הזאת. זה הזמן להילחם למען הערכים והעתיד שכולנו מייחלים אליו ולפתוח את המולתקא מחדש. לשם כך אנחנו זקוקים לתמיכה שלכם: תרמו עכשיו", הדגישו.

 

לתרומות:

https://drove.com/.2f9g