בעקבות הקורונה: האחיות חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד – לא תהיה פגיעה בשכר

נציגי משרד האוצר, ההסתדרות הכללית והסתדרות האחים והאחיות, חתמו אמש (רביעי),

על הסכם קיבוצי עבור מתכונת עבודה בחירום ייחודית לאחים והאחיות בשבועות הקרובים. ההסכם מאפשר את שינוי מתכונת העבודה של צוותי האחים והאחיות לפי צרכי בית החולים ומבטיח כי כתוצאה מהשינוי לא תהיה כל פגיעה בשכרם.

האחיות קטי זק ואולגה מריק מתמגנות לפני הגעתו של חולה חשוד בהדבקה בנגיף החדש. (צילום: בית חולים פוריה)

במסגרת מתכונת העבודה הייחודית, במחלקות בתי החולים בהן יוחלט להפעיל הסכם זה, האחים והאחיות של בתי החולים יעברו לעבוד במשמרות של 12 שעות בכדי להבטיח הפרדה מלאה לקבוצות של האחים והאחיות בכל מחלקה ובכל משמרת. הסיכום יהיה תקף עד ליום ה30 באפריל והצדדים, מתוך דיאלוג ושיתוף פעולה, יפעילו שיקול דעת במידת הצורך האם להאריכו או לבצע בו שינויים והתאמות בהתאם לשינויים בשטח. כמו כן, סוכם שהצדדים יתכנסו עד 60 יום מתום ההכרזה על מצב החירום ויסדירו רטרואקטיבית את התשלום עבור ימי הבידוד והאשפוז של האחיות והאחים שנחשפו לחולה קורונה במסגרת עבודתם.

יו"ר הסתדרות האחיות והאחים בישראל, אילנה כהן, מסרה כי "האחיות והאחים נמצאים היום בחזית המאבק במגפת הקורונה ופועלים ימים ולילות על מנת לתת טיפול ראוי לאזרחי ישראל. ההסכם בחירום שנחתם הערב נועד לאפשר לאחיות והאחים פעילות בצוותים רפואיים אורגניים על מנת לצמצם ככול שניתן את הסיכון להדבקה וגיבוי כלכלי של המדינה על מנת ששכרם לא יפגע כתוצאה מכך. אנו נמשיך ונפעל על מנת להסדיר את התשלום עבור ימי הבידוד והאשפוז של האחיות והאחים שנחשפו לחולי קורונה במסגרת עבודתם. אנו מודים לכל האחים והאחיות במערכת הבריאות על התגייסותם המוחלטת מתוך שליחות לאומית למען בריאותם של אזרחי ישראל."