ארה"ב: 75 אלף עובדי בריאות פתחו בשביתה; אין התקדמות במו"מ במפעלי הרכב

עובדי חברת ספקית שירותי בריאות קייזר פרמננטה פתחו ביום רביעי בשביתה ברחבי ארה"ב. זאת, לאחר שהמו"מ בין האיגודים המקצועיים המייצגים יותר מ-75 אלף עובדים להנהלת התאגיד עלו על שרטון. על פי העיתונות האמריקאית זו השביתה הגדולה ביותר של מגזר הבריאות בהיסטוריה של ארה"ב.

האיגודים המקצועיים, דורשים תוספת השכר משמעותיות ותוספת תקנים בעקבות "משבר ללא תקדים בגלל מצוקת כוח אדם בבתי החולים של החברה".  טרם נקבע מועד להמשך המשא ומתן על ההסכם הקיבוצי. בשביתה משתתפים אחיות, טכנאי מעבדה, רוקחים וצוותי רפואה נוספים בחמש מדינות ברחבי ארה"ב ובוושינגטון הבירה.

קייזר, שהמטה שלה נמצא באוקלנד, קליפורניה, היא אחת מספקיות שירותי הבריאות הגדולות ביותר בארצות הברית, המשרתת כ-13 מיליון מטופלים. השביתה, שהוגדרה כ"שביתת אזהרה", אמורה להסתיים מחר בבוקר. נמסר כי האיגודים בקייזר דורשים תוספת שכר של כ-25% יחד הטבות נוספות כגון מימון הכשרות מקצועיות, גמול השתלמות, קרן השתלמות וכיסוי מלא של ההוצאות הרפואיות של גמלאי החברה.

בתוך כף, נמשכת השביתה של כ-150 אלף עובדי תעשיית הרכב של ארה"ב שפרצה לפני שלושה שבועות. דובר האיגוד מסר הבוקר כי טרם הושגו הסכמות בין הצדדים על תנאי הסכם קיבוצי חדש ועל דרישות העובדים להעלאת שכר משמעותית ולשיפור בתנאי העסקתם.

עוד בנושא: https://zoha.org.il/124194