ארגון העיתונאים הכריז סכסוך עבודה בגלל המינוי של שמאלוב-ברקוביץ' למנכ"לית חדשות 13

ארגון העיתונאים פנה אתמול (ראשון) ליועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי בהרב מיארה בדרישה למנוע את מינויה של ח"כ לשעבר ופעילת הליכוד יוליה שמאלוב ברקוביץ' לתפקיד הבכיר בערוץ 13. יצוין שוועד העובדים של חדשות 13 וארגון העיתונאים אתמול הכריזו על סכסוך עבודה, שיאפשר לעובדים לפתוח בשביתה מה-1 ביולי.

עיתונאי החברה ציינו כי בכוונתם "לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו נגד החלטתו המבישה של הדירקטוריון". במכתב שנשלח על-ידי הוועד לעובדים הוזכר גם כי "ככל שלא יתקבל מענה הולם ומהיר לפנייתנו, נעתור לבג"ץ על-מנת להגן על עיתונאי חדשות 13 מפני הסכנות החמורות לעתידם התעסוקתי ולחופש העיתונות, הגלומות במינוי פסול זה". "במידת הצורך", נכתב על-ידי ועד עיתונאי חדשות 13, "נוכל לנקוט צעדים ארגוניים בתחילת חודש יולי ולהיאבק כגוף אחד נגד המינוי".

ארגון העיתונאים כבר ביום חמישי האחרון ליו"ר מועצת הרשות השנייה, עדן בר טל, בדרישה לפסול את בחירתה של שמאלוב-ברקוביץ' למנהלת והעורכת הראשית של חדשות 13. הרשות השנייה מתבקשת להורות לשמאלוב-ברקוביץ' להימנע מכניסה למשרדי חברת החדשות.

גם נעמת, תנועת הנשים של ההסתדרות, הצטרפה לדרישה  מדירקטוריון חדשות 13 לבטל את מינויה של יוליה שמאלוב ברקוביץ׳ למנכ"לית חברת החדשות. לדברי יו"ר נעמת, חגית פאר, "אישה שעשתה קריירה מביזוי נשים – שאותן כינתה 'ג'יהאד פמיניסטי' ועד התקפות ישירות על אמהות חד הוריות משל היו אויב האומה. שמאלוב-ברקוביץ' גם התגאתה כי מעולם לא הוטרדה מינית ו'זה לא שאני מכוערת' ובכך בעצם רמזה לאשמת הקורבן. איזה מסר מבקשים להעביר בדירקטוריון 13 לציבור בישראל? אני משוכנעת שיש מספיק נשים מקצועיות, ראויות והגונות שאינן מתייחסות באופן מבזה לנשים ולזכותן לשוויון".

עוד בנושא: https://zoha.org.il/130154/