אין יוצא ואין בא מרצועת עזה: ח"כ תומא-סלימאן דורשת לאפשר יציאת חולים לישראל

יושבת ראש הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת) פנתה אמש (שלישי) לשר הביטחון גנץ בדרישה בהולה לבטל לאלתר את ההחלטה להטיל סגר על רצועת עזה. במכתבה ציינה ח"כ תומא-סלימאן: "היום בבוקר פירסם מתאם הפעולות בשטחים הודעה לפיה ישראל החליטה לסגור את מעברי ארז וכרם שלום. על פי דיווחים שהגיעו אליי, משעות הבוקר נמנעת לא רק יציאתם של פועלים מעזה אלא גם של חולים ומקרים הומניטריים דחופים, ובכללם אנשים שכניסתם אושרה והוסדרה מבעוד מועד".

מעבר ארז סגור (צילום: גישה)

 

לדבריה, "החלטה זו מביאה לפגיעה אנושה בזכויות האדם הבסיסיות של תושבי רצועת עזה ומסכנת חיי אדם. אין כל הצדקה לפגיעה חמורה ובלתי מידתית כל כך באוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה, ולניצול אכזרי ופסול של שליטת ישראל על כל המעברים מרצועת עזה ולרצועת עזה". "בהחלטתה על מניעת יציאה גורפת מרצועת עזה, ישראל פוגעת פגיעה קשה בזכותם של תושבי עזה לחופש תנועה, בריאות וחיים", הדגישה במכתבה. "מדובר בהפרה גסה של חובתה של ישראל לאפשר לאוכלוסייה האזרחית בעזה לקיים חיים תקינים, ובענישה קולקטיבית בלתי מוסרית ובלתי חוקית בעליל".

לסיום, ח"כ תומא-סלימאן כתבה כי "מדינה ישראל, שמטילה כבר חמש עשרה שנים סגר אכזרי על רצועת עזה, נושאת באחריות לחולים מהם היא מונעת לצאת לקבלת טיפול מציל חיים. לפיכך, אבקשך לבטל לאלתר את ההחלטה ולאפשר את יציאת החולים והמקרים ההומניטריים".

 

עוד בנושא: https://zoha.org.il/113780