אחה"צ: הפגנה וירטואלית נגד רצח נשים בחברה הערבית

מתחילת השנה נרצחו בישראל שש נשים, האחרונה שנרצחה היא הצעירה זמזם מחאמיד תושבת מאום אלפחם שהתגוררה בחיפה בשנתיים האחרונות. לזכר אותן נשים תתקיים היום (ראשון), בשעה 17:00 הפגנה וירטואלית שבה יעלו המפגינים בשידור ישיר עם מסכות וסלוגנים למרפסות, לדלתות וחלונות.

מארגנות ההפגנה הן פעילות פמיניסטיות ערביות מרחבי הארץ, שלדבריהן "המגפה סגרה את כולנו בבתים כאשר במשפחות רבות חייהן של נשים וצעירות הפכו לגיהנום בלתי נסבל, תחת לחצים נפשיים וכלכליים. נסיבות החיים הקשים שאיתן העולם מתמודד כיום, נושאות הנשים נטל כבד במיוחד והן משלמות מחיר גבוהה שגוזל את חייהן של רבות.
לכן החלטנו אנחנו, אקטיביסטיות פמיניסטיות מרחבי הארץ, להמשיך את המאבק נגד כל סוגי האלימות והדיכוי, המסע שלנו לחופש ולחיים ממשיך מהעבודה, מהרחובות וגם מהבית".
עוד הדגישו "מצב החירום לא ימנע מאיתנו להפגין, למחות להתקומם נגד השוביניזם , הפשע וכאוס הנשק, במיוחד נוכח ההסתה המתמידה נגד עבודתנו ופעילות שלנו בארגוני הנשים .אנו עדיין נאחזות בחיים כי מגיע לנו לחיות. אנו מזמינות את כולן וכולם: נשים גברים, צעירים וצעירות, בעלי תפקידים, פעילים, משכילים, אמנים, אנשי תקשורת לקחת חלק במחאה".

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/740750083419505/