886 בני אדם נעצרו בהפגנת האופוזיציה נגד פוטין במרכז מוסקבה

886 בני אדם נעצרו אתמול (שבת) בהפגנה במרכז מוסקבה, כך לפי ארגוני זכויות אדם ברוסיה. המפגינים, שערכו הפגנה דומה בשבוע שעבר, מוחים על האיסור שהוטל על פעילי האופוזיציה למשטרו של הנשיא ולדימיר פוטין מסוימים להתמודד בבחירות המקומיות בירה. בסוף השבוע שעבר נעצרו למעלה מ-1,400 בני אדם בהפגנה .זו ההפגנה השלישית הנערכת בשבועות האחרונים. בראשונה לפני שלושה שבועות, היחידה שקיבלה אישור מהמשטרה, השתתפו כ-20 אלף מפגינים.

המוחים התכוונו לצעוד בשדרה מעגלית ומוכרת במרכז מוסקבה, אזור פופולרי והומה, על אף אזהרות המשטרה שתעצור את המחאה. שוטרים עם אמצעים לפיזור הפגנות גירשו את המפגינים וחלק מהמעצרים היו אלימים במיוחד והכל נעשה לעיניי המצלמות. רוכב אופניים שעבר בסביבה הוכה קשות באלות כשהוא מרותק למדרכה. רבים מהעצורים צילמו את הנעשה באמצעות הטלפון הסלולרי שלהם.

מעצר מפגין, אתמול, במרכז מוסקבה (צילום: סוכנות טאס)

עו"ד ליובוב סובול, אשת אופוזיציה בולטת שנאסר עליה להתמודד בבחירות ואחד מהכוחות שמניעים את המחאה הנוכחית, נעצרה בתוך רכבה בדרכה להפגנה. שוטרים הקיפו את סובול במרכז העיר מוסקבה וגררו אותה בכוח לכלי הרכב המשטרתי בעוד היא דורשת בצעקות לדעת מה היא סיבת מעצרה. סובול היא מנהיגת האופוזיציה היחידה שהודיעה על מועמדותה לעיריית מוסקבה שלא נמצאת כרגע בכלא.