650 עובדי המכירות והתפעול בקוקה קולה התאגדו בהסתדרות והקימו ועד

כ-650 העובדות והעובדים המשתייכים לסקטור המכירות והתפעול בקוקה קולה התארגנו בהסתדרות והקימו ועד. זאת, לאור רצון העובדים להסדיר את זכויותיהם בהסכם קיבוצי ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי על רקע השינויים בענף המשקאות בארץ ובעולם.

2017-07-17_200334

שביתה של עובדי קוקה קולה בפיליפינים למען הסכם קיבוצי (צילום: קואליציית ה-1 במאי של הפיליפינים)

מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עמיחי סטינגר, פנה אתמול (ראשון) למנכ"ל החברה המרכזית למכירות ולהפצה בע"מ, ניר לוינגר, והודיע לו על כך שההסתדרות היא הארגון היציג בקרב עובדי החברה, תוך קריאה לתאם פגישה בין הצדדים לפתיחת המו"מ. חברי ועד הפעולה, אוהד פיש ויורם משיוב, קראו להנהלת החברה "לכבד את רצון העובדים, לייצר ערוצי הידברות בגובה העיניים ולשבת עמנו ללא דיחוי על מנת לקדם את המשא ומתן לגיבוש ההסכם הקיבוצי".

החברה המרכזית למכירות ולהפצה עוסקת בשיווק של מרבית מותגי קבוצת החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, הנחשבת למובילה בשוק המשקאות בישראל ומספקת את שירותיה לקמעונאים, קונים ומותגים. בין המוצרים שמשווקת כיום החברה: מותגי משקאות מוגזים (כמו קוקה קולה, קינלי, ספרייט ופנטה), משקאות קלים (כגון פריגת ופיוזטי), מים מינרליים (נביעות), מוצרי חלב (ממותגי טרה, משק צוריאל, מולר ומחלבות רמת הגולן), מבשלות בירה בינלאומיות (בהן: קרלסברג, טובורג, גינס, סטלהארטואה ועוד) ומותגים נוספים (יינות תבור וסמירנוף אייס).

ההסתדרות, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים והחברה המרכזית להפצת משקאות, חתמו לפני שנתיים על שני הסכמים קיבוציים לעובדי קוקה קולה, שהסדירו את זכויותיהם של כ-1,400 עובדים ממערך ההפצה וכ-450 עובדים נוספים ממערך הייצור. ההסכמים כללו, בין היתר, העלאת שכר המינימום בחברה, הגדלת ההפרשות הפנסיוניות, קרן השתלמות עם שיעור הפקדות מקסימלי מטעם המעסיק והטבות נוספות. הצטרפותם להסתדרות של עובדי המכירות ומנהלי התפעול, מרחיבה באופן משמעותי את העבודה המאורגנת בקבוצה.