600 עובדי החברה להגנת הטבע התאגדו בהסתדרות: דורשים הסכם קיבוצי

עובדי החברה להגנת הטבע התאגדו בהסתדרות, במטרה לשפר את זכויותיהם ואת תנאי העסקתם והם דורשים חתימה על הסכם קיבוצי. כ-600 עובדים ועובדות בכל רחבי הארץ הצטרפו לארגון העובדים, העוסקים בתחומים שונים: עבודת מטה, הדרכה, ניהול ואירוח בבתי ספר שדה, סיירות, צפרות, סימון שבילים, ניהול חדר מצב ועוד.

2019-05-07_195148

חברי חדשים בהסתדרות: עובדי החברה להגנת הטבע (צילום: ההסתדרות)

החברה להגנת הטבע, שנוסדה ב-1953, ארגון ללא כוונות רווח והיא התנועה הסביבתית הגדולה והוותיקה בישראל. החברה עוסקת בשמירה על הטבע, הסביבה והנוף בישראל. בין היתר, באמצעות חינוך, קידום חקיקה, הגברת המודעות בנושאי ערכי החי והצומח, עידוד טיולים ותיירות פנים וסימון שבילים.

הבוקר (שלישי) נשלח מכתב מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, למנכ"לית החברה להגנת הטבע, איריס האן, ובו קריאה להיכנס למשא ומתן עם ההסתדרות ועם ועד הפעולה, לקראת חתימה על הסכם קיבוצי שיעגן את תנאי ההעסקה של עובדי החברה.

מוועד הפעולה של החברה להגנת הטבע, נמסר: "אנו, העובדים, מובילים ואוהבים את מקום העבודה שלנו ופועלים לטובתו יוםיום, במסירות ובאחריות רבה. עם זאת, אנו מבקשים לדאוג גם לעצמנו. הגענו למסקנה שרק התאגדות דרך ההסתדרות תאפשר לנו לדאוג לזכויותינו ולשיפור תנאי העבודה שלנו".