400 תושבי רמת אביב חתמו על עצומה: 'מוכנים לקלוט את הפליטים'; במוצ"ש הפגנה נגד הגירוש בי-ם

400 תושבי רמת אביב, שבצפון תלאביב, חתמו ביום שישי האחרון על עצומה ובה הם מצהירים שמוכנים לקלוט בשכונתם את הפליטים ואפריקאים. עוד הם הביעו התנגדות לגירוש הפליטים ומבקשי מקלט ודרשו לשקם את שכונות דרום תלאביב. פעילי תנועת עומדים ביחד עמדו בפתח הקניון הגדול שלב השכונה וחתמו עוברים ושבים.

אחד הפעילים מסר "מה שקורה עכשיו ברמת אביב הוא פשוט מדהים: מאות תושבי צפון תל אביב חותמים על הסכמה לקלוט מבקשי מקלט אצלם בשכונה, בצפון העיר, כדי לעמוד בסולידריות עם שכונות הדרום וכדי לעצור את גירוש מבקשי המקלט. נכון תמיד אומרים לנו 'תנסו אתם לגור עם המסתננים, ואז תדברו?' אז הנה. מאות תושבי הצפון הכריזו תוך שעה שהם יגורו עם מבקשי המקלט בשכונה. מרגש לראות את ההתגייסות והסולידריות".

2018-02-04_185244

פועלים נגד הגירוש בפתח קניון רמת אביב, ביום שישי האחרון (צילום: עומדים ביחד)

כמו כן, נמסר מעומדים ביחד ש"ממשלת ישראל מאיימת לגרש 40 אלף מבקשי מקלט ולהעמיד את חייהם בסכנה, ואנחנו לא מתכוונים לשתוק. במוצ"ש הקרוב, ה-10 בפברואר, ירושלים יוצאת לרחוב בקריאה ברורה: ירושלים מוכנה לקלוט פליטים. לא נעמוד מנגד למול גירוש של אנשים למותם, לא ניתן לממשלת ישראל להשתמש בכספי המיסים שלנו כדי לשלם מס גולגלת לממשלת רואנדה ולא נפנה את גבנו לאנשים שבקשתם היחידה היא לחיות בכבוד."

התנועה קראה עוד להשתתף בהפגנה נגד הגירוש שתתקיים במוצ"ש הקרוב, 10 בפברואר בירושלים. התאספות בשעה 20:00 ברחבת המוסדות הלאומיים (מתחת לבניין קק"ל), רחוב המלך ג'ורג' 48 וצעדה לכיכר ציון.

ההפגנה בירושלים נגד הגירוש בפייסבוק:

https://he-il.facebook.com/events/182072879191558