30 אלף נשים השתתפו בעצרת למען השלום בירושלים; אבו מאזן שלח מסר למפגינות

כ-30 אלף נשים השתתפו אמש (ראשון) בעצרת למען השלום בירושלים. העצרת, שנערכה בגן העצמאות, היא שיאו של  "מסע שלום" שהחל לפני כשבועיים בשדרות ועבר בשטחים הפלסטינים הכבושים ובישראל. אלפי נשים ישראליות ופלסטיניות השתתפו במסע בקריאה להגיע להסדר מדיני. בעצרת השתתפה גם עדינה בר שלום, מקימת המכללה החרדית בירושלים ובתו של הרב עובדיה יוסף המנוח.

2017-10-09_211735

לירושלים הגיעו המפגינות לאחר שמוקדם יותר הבוקר התכנסו פעילות התנועה יחד עם למעלה מאלף נשים פלסטיניות באזור ים המלח, בשטח סי, לאירוע משותף. את האירוע אמש פתחה יעל דקלבאום עם השיר "הללויה" של לאונרד כהן והצטרפו אליה, לביצוע באנגלית ערבית ועברית, מרים טוקאן ואסתר רדא עם אנסמבל תפילת האימהות. אחריהן עלו לבמה מנאר אבו דחל, ענבר שגיא – חברות תא הצעירות של נשים עושות שלום שתיהן תושבות לוד – פתחו את האירוע שהתקיים רובו בעברית ובחלקו גם בערבית. "אנחנו נשים עושות שלום, ואנחנו לא עוצרות עד הסכם מדיני", הן הכריזו מעל הבמה, וקראו לשיתוף פעולה בין ערבים ויהודים, לחיבור בין שונים. "זה בידיים שלנו", הדגישו.

כאמור, ההתכנסות החלה בשעות הבוקר, בסמוך לעיר הפלסטינית יריחו. הצועדות החלו בדרכן לעבר "אוהל השלום של הגר ושרה", שהוקם עבור האירוע, וכוסה ביריעות בד עליהן רקמו נשים מרחבי הארץ מסרים של שלום.

יהלומה זכות, מייסדת מרכז חוסן באופקים וממייסדות התנועה, קראה מעל הבמה לראש הממשלה בנימין נתניהו לעמוד בהתחייבותו לנשות התנועה בפגישה עמן לפני כשנתיים ולחזור למו"מ עם הפלסטינים. על הבמה הוקראה גם איגרת ששלח נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס לתנועת הנשים, בה אמר כי הפתרון היחיד לסכסוך הישראלי-פלסטיני יהיה יישום פתרון שתי המדינות והקמתה של מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים.