17 אלף הורים דורשים לפטר את שר החינוך – 'לא נשלח את ילדינו לבית הספר'

כ-17 אלף הורים חתמו על עצומה שקוראת לראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר את שר החינוך ומנהיג הימין הקיצוני הדתי, הרב רפי פרץ, אחרת הם מאיימים להשבית ב-1 בספטמבר את שנת הלימודים. "אסור לו להיות שר החינוך של ילדינו. אסור לו להיות שר לשום דבר", הם אומרים. "אנו, הורי ותלמידי ישראל החתומים כאן, דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר לאלתר את רפי פרץ מתפקיד שר החינוך. לא נשלח את ילדינו ב-1 בספטמבר 2019 למערכת חינוך שבראשה עומד הרב פרץ".

כמו כן, עשרות מנהלי בתי ספר יסודיים בת"א שלחו מכתב לשר החינוך בו הם מבקרים את דבריו ומבהירים כי אין להם מקום במערכת החינוך. "לאחר ציפייה דרוכה שלנו למוצא פיו של השר ככל שהיא נוגעת לתפיסה, למדיניות, לרוח הערכים ולבשורה החינוכית אשר הוא נושא עמו ויביא עלינו, התעוררנו לשחר של יום שכולו בסימן של אמירות וגילויים מבעיתים אשר מקומם לא ימצא במערכת חינוך מתוקנת ובמדינה דמוקרטית". המנהלים הדגישו כי מדובר באמירות שהם לא יסכימו להכניס לבתי ספרם. "לא יעלה על הדעת שנבחר ציבור אשר אמור להוביל את מערכת החינוך יצא בגילויים אשר מעודדים הדרה, אפליה, גזענות, ושנאת זרים שחוטאים, הלכה למעשה, למטרות המערכת שבראשה הוא עומד".

עוד נכתב כי "אנו עומדים איתן לצד חברינו וחברותינו מהקהילה הגאה וקוראים להם בקול ובעוז: היו מי שאתם והמשיכו להיאבק על זכויותיכם הבסיסיות והלגיטימיות לכבוד ולשוויון; כל זהות מינית הנה לגיטימית וקריאה לטיפולי המרה אינה אלא מכבסת מילים לפעולה אלימה אשר מותירה צלקת עמוקה בגופם ובנפשם של המוני אנשים. כאנשי ונשות חינוך נקפיד לממש בכל כוחנו ומאודנו את החובה והזכות לשמור על שלומו, ביטחונו ומוגנותו של כלל הציבור עליו אנו אמונים".