13 עצרות נגד אלימות כלפי נשים נערכו ברחבי הארץ בעקבות רצח אישה בטייבה

עצרות זיכרון ומחאה התקיימו הערב (שבת) במחאה נגד אלימות כלפי נשים ב-13 ערים ברחבי הארץ, בהן טייבה שבה נדקרה למוות ביום חמישי האחרון ופא מסארווה. הפגנות נוספות מתקיימות בצומת נהריה, ירושלים, בת ים, מודיעין, נתניה, חיפה, עפולה, זכרון יעקב, ראשון לציון, באר שבע, נס ציונה ותל אביב.

מפגינות ומפגינים, אמש בעיר טייבה, נגד אלימות כלפי נשים (צילום: זו הדרך)

זהו הרצח השלישי של אישה בטייבה בארבעת החודשים האחרונים. ב-1 במרץ נרצחה נסרין ג'בארה בת ה-36, וב-25 במרץ נרצחה תמאם ג'באלי בת ה-84. כמו כן, מסארווה היא האישה ה-13 שנרצחת מתחילת שנת 2020, והתשיעית מהמגזר הערבי שנרצחת מאז תחילת השנה.

ח"כ עאידה תומאסלימאן (חד"ש הרשימה המשותפת) השתתפה אמש בהפגנה ומסרה: "ופא מסארווה היא הנרצחת ה-13 מאז תחילת השנה. משבר הקורונה מעצים את המצוקות החברתיות ויחד איתן את האלימות כלפי נשים. הממשלה מוכרחה לתגבר מיד את השירותים החברתיים, לתקצב סוף סוף את התכנית למאבק באלימות, ולעשות הכל כדי לעצור את הרצח הבא."

גם ח"כ עופר כסיף (חד"ש הרשימה המשותפת) השתתף במחאה בטייבה: "רצח נשים הוא רק קצה הקרחון, ומתחת לפני השטח אלפי מקרים של אלימות נגד נשים שאינם מטופלים על ידי המשטרה והרווחה. על כל אישה שנרצחת יש אלפים שסובלות מהתעללות ואלימות". עוד הוא אמר: "בשעה שהעובדות הסוציאליות על סף שביתה מוצדקת להצלת מערכת הרווחה, זו העת של הממשלה המנותקת להתחבר למציאות ולתקצב תכניות למניעת התעללות ואלימות נגד נשים. האשמים הם המתעללים, המכים והרוצחים, אך האחריות על ממשלת ישראל". יו"ר סיעת המשותפת, אחמד טיבי, וח"כים סונדוס סאלח ואוסאמה סעדי מהרשימה השתתפו במחאה אף הם.