תלמידו של כהנא וחברו של ביבי: ערב יום השואה סמוטריץ' קרא לגרש את הערבים

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' עורר אתמול (רביעי) סערה לאחר שפנה ליו"ר תע"ל ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) בטוויטר וכתב ש"מוסלמי אמיתי חייב לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ולאורך זמן ערבים כמוך שלא מכירים בכך לא יישארו כאן". טיבי השיב לו בטוויטר וכינה אותו בגרמנית "אתה גזען" (Du bist ein Rassist).

ח"כ אחמד טיבי ליד הקלפי בעירו טייבה, בבחירות שנערכו ב-23 במארס 2021 (צילום: הרשימה המשותפת)

 

"שמעתי שאחרי שהרב שמואל אליהו שליט"א אמר שמוסלמי אמיתי צריך לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אחמד טיבי פער עליו את פיו. אז אחמד, מוסלמי אמיתי חייב לדעת שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, ולאורך זמן ערבים כמוך שלא מכירים בכך לא יישארו כאן. הרב שמואל ורבבות תלמידיו, ובהם אנחנו, נדאג לכך", כתב סמוטריץ' בטוויטר.

בתוגבה כתב טיבי בטוויטר: "אוי בצלאל, היית ונשארת נער גבעות מתלהם. העובדה שלא תהיה שר אלא בהישענות על ערבים עושה לי נחת . המון נחת אבל אני ערבי שלא סופר אותך. ולא רוצה לשכנע אותך בכלום ולא את הרב ההוא שאמר שהארץ מקיאה את הערבים… יאללה תחפף".

גם ח"כ עאידה תומא סלימאן (חד"ש –הרשימה המשותפת) גינתה את דברי ח"כ הגזען ומסרה "בצלאל סמוטריץ' הוא תלמיד של כהנא לא פחות מבן גביר – הוא מאמין בעליונות יהודית ובחזון הטרנספר. הוא וחבריו הם אות קלון על הכנסת ועל הפוליטיקה הישראלית".
ארגון "תג מאיר" הנלחם בפשעי שנאה מסר כי "סמוטריץ' הטרנספריסט מבית המדרש של חדרי הלידה הנפרדים, מצעד הבהמות, הערצת הרב גינזבורג והחבירה לבן גביר הינו גזען חשוך ומסוכן שכל קשר בינו לבין יהדות שכל נתיבותיה שלום הינו מקרי בהחלט".