שרת התרבות מנסה למנוע כנס על המצב בעזה ביוזמת חברי הכנסת תומא-סלימאן ורז

שרת התרבות מירי רגב מנסה ביממה האחרונה (שישי) למנוע כנס על המצב בעזה שיתקיים ביום ראשון הקרוב, 8 ביולי ביוזמת חברי הכנסת עאידה תומאסלימאן (חד"ש – הרשימה המשותפת) ומוסי רז (מרצ). הכנס יתקיים בשעה 18:30 בתיאטרון תמונע, שונצינו 8, תלאביב.

רגב פנתה לשר האוצר משה כחלון בעקבות אירוע שעתיד להתקיים בתמונע ביום ראשון תחת הכותרת "צאו מעזה". "האם ראוי בעיניך שמוסדות תרבות יהפכו לזירה פוליטית?", כתבה רגב. "עד מתי תעצום עיניך ותיתן 'הכשר' למי שעושה הכל כדי לקעקע את תדמית מדינת ישראל כמדינת כיבוש אכזרית וגזענית?".

2018-07-06_173141

"אני פונה אליך לאחר שפעם אחר פעם אני מקבלת לידי הוכחות לכך שהבמות והמסכים במוסדות תרבות נתמכים הפכו נחלתם של ארגונים פוליטיים של השמאל הקיצוני, שכל מטרתם היא להוציא דיבת ישראל רעה", כתבה רגב לכחלון. "פעם אחר פעם מוסדות תרבות נתמכים כגון תיאטרון יפו, תיאטרון תמונע, גלריה ברבור ואחרים משכירים את חלליהם לאירועים ולכנסים בעלי גוון פוליטי חתרני ודומיננטי של ארגוני השמאל הקיצוני, העושים ככל העולה על רוחם ומעל כל במה כדי לפגוע בשמם הטוב של המדינה ושל צה"ל", הוסיפה רגב.

ערב העיון יציין ארבע שנים למבצע צוק איתן הרצחני. מלבד רז ותומא סולימאן, ישתתפו בו גם ח"כ עומר בר לב (המחנה הציוני), יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון, תא"ל במיל' שלמה ברום; ד"ר אסף דוד, הפורום לחשיבה אזורית; נעמיקה ציון, קול אחר; אבנר גבריהו, מנכ"ל שוברים שתיקה; תניה הרי, מנכ"לית גישה; סלאח חאג' יחיא, רופאים לזכויות אדם ועמית גילוץ, בצלם. תנחה רים חזאן.

בהזמנה לאירוע נכתב: "בשנת 2005 בוצעה תוכנית ההתנתקות וכבר 13 שנה שהימין חוזר על אותה המנטרה, 'יצאנו מעזה, יצאנו מעזה' — אבל האם באמת התנתקה ישראל מעזה? 13 שנה אחרי ההתנתקות, מהן השלכותיה על עזה ועל העוטף? איזה פתרונות קיימים ואיך מפסיקים את מעגל האימה? עד מתי יימשך המצור על עזה? ולמה ישראל עדיין אחראית על עזה".

יצוין שבמכתב תגובה שהעבירו חברי הכנסת תומאסלימאן ורז לכחלון, תקפו השניים את רגב. "שרת התרבות, שהפכה את התרבות הישראלית לקרדום לחפור בו ומשתמשת בסמכותה כדי לנגח פוליטית את כל מי שאינו רואה איתה עין בעיןשמנופפת בתקציבי משרדה אל מול עיניהם של כל הפועלים בזירת התרבות המקומית, תהתה בפניך האם ראוי 'שמוסדות תרבות יהפכו לזירה פוליטית'. אנחנו מקווים שהאירוניה לא נעלמת מעיניך". ועוד: "בניגוד לטענת ההגנה שהיא מעלה עבורנו, כי ננסה לטעון שמדובר בכנס 'מאוזן פוליטית', נבקש להדגיש – לא מדובר בכנס מאוזן פוליטית", הוסיפו השניים. "מדובר בכנס שמאל, שיש לו מקום חשוב בשיח הציבורי הישראלי, לא רק כדי להביא בפני הציבור את עמדותיהם של מומחי אקדמיה, ביטחון לאומי ושטח בנושא עזה, אלא גם כי הדמוקרטיה בהגדרתה היא מרחב המסוגל להכיל מגוון של דעות".

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/189811251664146