ראשי ועדי עובדים דורשים מבעלי נס טכנולוגיות חתימה על הסכם קיבוצי

ארבע ראשי ועדים מענפי ההייטק והסלולר פנו לאלי זיברט, מנכ"ל חברת חילן בעלת השליטה בנס טכנולוגיות, בדרישה להתערבותו לקידום חתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה, זאת בעקבות המשבר המתמשך בחברת נס. על המכתבשיזמה יו"ר ועד עובדי פרטנר קרן אופק, חתמו גם יו"ר ועד עובדי פלאפון יחיאל שמן, יו"ר ועד עובדי ECI אופיר לוי ויו"ר ועד עובדי מבניר עמיר בריגה. על כך מסר הבוקר האתר ההסתדרותי "דבר ראשון".

2019-01-27_202144

עובד נס בעת הפגנה בבית חולים הדסה (צילום: התאגדות עובדי נס)

"מצאנו לנכון לפנות אליך בעקבות מאבקם העיקש והארוך של עובדי נס לגבי חתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה", כתבו הארבעה, "מעבר לעובדה כי מדובר בדרישה צודקת ולגיטימית, במיוחד לאחר משא ומתן שנמשך כארבע שנים, הרי שאותם עובדים נאלצים להתמודד בימים אלו עם הנהלה קרה ומנותקת אשר מסרבת לשבת עימם למשא ומתן ענייני ורציני, ונוקטת במדיניות של סחבת וגרירת רגליים".

לצד מאבקם של עובדי מוקד נס בהדסה, שהועסקו ישירות בעבר על ידי בית החולים והועברו לפני כשנה להעסקה קבלנית, נאבקים עובדי נס מזה למעלה מארבע שנים לחתימת הסכם קיבוצי כולל בחברה, שיהיה ייחודי בין היתר בשל אופייה המבוזר של חברת הקבלן המפעילה מאות מוקדי מחשוב בכל רחבי הארץ ובמאות חברות.

ההסתדרות הכריזה על יציגות בקרב עובדי נס בשנת 2014, וניהלה מאז משא ומתן לחתימת הסכם קיבוצי ראשוני להסדרת תנאי העובדים. במאי 2017, לאחר שהמגדים נקלעו למבוי סתום, ניסתה הנהלת נס לערער על יציגות הוועד וההסתדרות. ביולי 2018 הבהיר בית הדין הארצי לעבודה כי ההסתדרות היא ארגון העובדים היציג בחברה וקרא לצדדים לשוב לשולחן המו"מ לחתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה – אלא שמאז טרם חלה התקדמות.

בחודשים האחרונים כאמור, מתנהל מאבק על זכויות עובדי נס בהדסה. בבית החולים החליטו על סיום חוזה ההתקשרות עם החברה – ובהסתדרות טוענים כי מדובר במהלך פיקטיבי שתכליתו פירוק התאגדות העובדים במוקד תבעו מיליון שקל פיצויים ועתרו כנגד עצם המהלך. גם חברת נס נתבעה בטענה כי פעלה לפגוע בהתארגנות עובדיה.