פלסטיניות וישראליות הפגינו בשני צדי הגבול נגד המצור; שלוש נפצעו מירי חיילים

אלפי נשים פלסטיניות הפגינו אתמול (שלישי) ליד הגבול עם ישראל במחאה על המשך המצור. חיילי צה"ל ירו לעבר משתתפות "צעדת השיבה ונגד המצור" ופצעו שלוש מפגינות – המאושפזות בבית החולים שיפא שברצועה. כמו כן, נפצעו עוד 134 מפגינות, אנשי צוות רפואה ועיתונאים; כפי שמסר אמש משרד הבריאות של עזה. בין העיתונאים שנפצעו: הצלם מוחמד זענון של קולקטיב הצלמים הישראליפלסטיני "אקטיבסטילס".

סוכנות הידיעות הפלסטינית ואפא מסרה ש"צעדת הנשים בעזה מאורגנת על ידי מובילי המאבק הלא אלים, שאירגנו גם את צעדת השיבה הגדולה. נשים מכל קצות הקשת הפוליטית הפלסטינית יצעדו משכונת סג'עיה לכיוון הגבול – סמוך לקיבוץ נחל עוז".

2018-07-04_204736

הפגנת נשים פלסטיניות נגד המצור, כפי שצולמו אתמול על ידי מוחמד זענון, בטרם נפגע מכדורי החיילים שמעבר לגבול (צילום: אקטיבסטילס)

בצדו הישראלי של הגבול, בסמוך לקיבוץ נחל עוז נערכה הפגנה נוספת של פעילות שלום ישראליות. מארגני צעדת הנשים פנו אל עמותת "קול אחר" על מנת לקיים צעדה לאות סולידאריות מהצד הישראלי של הגדר, כי "חשוב להן לראות ולהראות שיש עם מי לדבר".

אחת ממשתתפות ההפגנה הישראליות שהיא תושבת האזור ופעילת במק"י, ד"ר יעלה רענן, מסרה הבוקר "זה היה אירוע יוצא דופן ומרגש, בארגון משותף עם אנשים מתוך עזה, עמדנו קבוצה מול קבוצה משני צדי הגדר. הם יותר מ 20,000 נשים הדורשות את סיום המצור והזכות לחיים בכבוד. אנחנו – 50, עמדנו איתם בסולידריות. דיברנו בטלפון. הם אמרו שנמאס להם לחיות כך. והודו לנוחברות יקרות מעזה זו חובתנו." "יצרנו מעט תקווה יחד, בחבל ארץ שכל כך משווע לתקווה", הדגישה רענן.