עונשים כבדים הולטו על שלושה סרבנים המתנגדים לשרת את הכיבוש

 עונשים כבדים הולטו ביומיים האחרונים על שלושה סרבנים המתנגדים לשרת את הכיבוש. סרבן המצפון מתן הלמן נדון ל- 30 ימי מחבוש בתקופת כליאתו הרביעית, בסופה ירצה 80 ימי מחבוש במצטבר. סרבני המצפון סער יהלום ואיילת ברכפלד נדונו לתקופת מאסר ראשונה בת 20 ימים, אותה ירצו בכלא שש. השלושה הם ממנסחי וחותמי מכתב השמיניסטיות לרה״מ ולצמרת הממשלה והצבא, בו הם מודיעים כי יסרבו לשרת בצבא הכיבוש.

2018-02-13_200553

מפגינים ביום ראשון בבקו"ם בעת התייצבותם של הסרבנים הלמן ויהלום (צילום: חד"ש)

 

ביום ראשון האחרון כשהם מלווים בעשרות מפגינים ותומכים, הגיעו סרבני המצפון מתן הלמן (20, קיבוץ העוגן) וסער יהלום (18, מושב בארותיים) ללשכת הגיוס בתל השומר, שם הצהירו על סירובם להתגייס לצבא ונדונו לתקופות מאסר. יצוין שיהלום הוא חבר המזכירות הארצית של בנק"י – ברית הנוער הקומוניסטי הישראלי. ואיילת ברכפלד (18, תל אביב) התייצבה למחרת, אתמול.

בהפגנת התמיכה בהם השתתפה גם חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן (חד״ש-הרשימה המשותפת), שמסרה: "סרבני וסרבניות המצפון בחרו בחירה קשה, אך המחיר הכבד שישלמו פחות בהרבה מזה הכרוך בהשתתפות בדיכוי עם אחר. אמירה ברורה הושמעה השבוע גם בגבול הצפוני, גם בדרומי וגם במרכז הארץ. אנחנו מתנגדים נחרצות להמשך המלחמה, להמשך סבב הדמים, ומתנגדים לדיכוי ושליטה צבאית בעם אחר. הגענו היום להגיד שיש דרך אחרת, יש את הדרך של השלום, השוויון והצדק החברתי. ואנחנו בוחרים בדרך הזו".