עובדי משרד העבודה והרווחה יפתחו בשביתה בעקבות הקיצוץ המתוכנן בשכרם

ועד עובדי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים פנה היום (רביעי) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשר האוצר, משה כחלון, בדרישה לבטל את הקיצוץ המתוכנן בשכרם. עובדים במשרד מסרו בשיחה לחדשות 12 כי אם העניין לא יטופל בצורה דחופה בימים הקרובים וההחלטה תצא לפועל – יושבתו כלל שירותי הרווחה.

הדרישה מגיעה על רקע קיצוץ בתקציב השעות הנוספות והכוננויות המגיעות לעובדי משרד הרווחה וההנחיה שלא לשלם לעובדים עבור כוננויות שדווחו החל מיולי 2019. במכתב שהוגש נאמר כי לעובדים בכלל המשרדים הממשלתיים הושג הסדר בנושא הקיצוץ למעט עובדי משרד הרווחה. המכתב נשלח לנתניהו גם כראש הממשלה וגם כשר העבודה הרווחה, תפקיד אשר עבר לידיו לאחר התפטרותו של קודמו בתפקיד, חיים כץ.

משמעות הקיצוצים הללו היא פגיעה בכל שירותי החירום שמתקיימים לאחר השעה 16:00 אחרי הצהריים, והשפעה על אוכלוסיות בסיכון, כמו ילדים שנפגעו קשה וצריך לטפל בהם באופן מיידי. השלכה נוספת שיש לקיצוץ כזה הוא שעובדות סוציאליות שעליהן להתייצב בכל מקום שייקראו אליו בלילה ולקבל על כך תשלום כוננות ושעות נוספות לא יגיעו.

"אנו מתריעים כי הקיצוצים המתוכננים יובילו לפגיעה אנושה בציבור מקבלי השירותים הישירים על ידי עובדי משרד הרווחה", נכתב במכתב לנתניהו וכחלון. שעות הפעילות במעונות צפויות להתקצר משמעותית, מה שלא יאפשר לעמוד בתקנה הנדרשת ויעמיד את החוסים בסכנה. בנוסף, היעדר שעות נוספות וכוננויות לא יאפשרו לשירותי המבחן לעמוד במתן תסקירים לבתי המשפט וייצר עיכובים ועינוי דין.

"למרבה הצער, המצב השורר במשרדינו הוא ממילא עגום: תנאי שכר מחפירים, אי החזר הוצאות בתפקיד, תנאי דיור בלתי ראויים, ומעמסה בלתי סבירה אשר פוגעים במתן השירות", מסר ועד העובדים. "לא נסכים לקיצוץ חד צדדי, רטרואקטיבי ומנוגד לדין בתנאי השכר של העובדים מבלי שקוים עמנו משא ומתן ביחס להשלכות הקיצוץ".