עובדי אלביט מערכות יפתחו בשביתה; בוטלה השביתה בצהרונים בירושלים

עובדים בשני מפעלים בקבוצת אלביט מערכות (לשעבר תדיראן מערכות) הודיעו כי יפתחו בשביתה ללא הגבלת זמן מיום ראשון הקרוב. עובדים מוחים על מיזוג המפעל עם חברת אלישרא מקבוצת אלביט שההנהלה מנסה לכפות עליהם ללא הסכם ודורשים ביטול מלא ומוחלט של כל המהלכים החדצדדיים למיזוג המפעל. יו"ר ועד עובדי תדיראן מערכות, סטריאן פינקל, יכנס מחר (חמישי) את העובדים ב-10:00 בבוקר לאסיפה שבה ידונו על החרפת העיצומים הארגוניים ועל הכוונה לשבות מיום ראשון.

2017-04-19_202414

משמרת מחאה באלביט מערכות (צילום: ועד עובדים)

במפעל הוכרז סכסוך עבודה ב-21 למרץ. היום ממשיכים העיצומים במפעל שהחלו אתמול. העובדים חוסמים את כניסתם של הספקים למפעל. הבוקר הגיעה משטרה למפעל בשל חסימת הכניסה, אבל פינקל הסביר להם שמדובר בסכסוך עבודה ושהם מתנהלים לפי כל דין והמשטרה עזבה כלעומת שבאה.  לדברי פינקל: "הנהלת אלישרא צריכה להבין שאין לעשות מיזוג בכפייה. אם מיזוג אז רק בהסכם, אנחנו לא ניתן לעשות אותו בכפייה. ההנהלה צריכה לחזור בה מכל הצעדים החדצדדיים שביצעה כדי לקדם את המיזוג, ורק אחרי שהצעדים האלה יבוטלו נשב למשא ומתן מכובד".

עוד הוסיף יו"ר הוועד ש"ההנהלה ממזגת בפועל בין שני המפעלים. בכל פעם שבעל תפקיד בכיר בתדיראן מערכות עוזב או פורש, ההנהלה ממנה במקומו בעל תפקיד מאלישרא, וכך אנשי אלישרא מנהלים בפועל את עובדי תדיראןמבטלים נהלים של תדיראן וקובעים במקומם נהלים של אלישרא. לפני שנה וחצי הקימו חברהבת בשם סיגמאביט שאמורה לספק לנו ציוד ואנחנו מחויבים לקנות ממנה. סיגמאביט החלה להתחרות בנו. בסיגמאביט אין הסכמים קיבוציים והם מעבירים אליה עבודה שלנו. ההנהלה מנסה לרוקן אותנו מתוכן ושנישאר בלי עבודה. בשנת 2014 הנהלת אלישרא חתמה עם תדיראן מערכות על 'נייר הבנות' שלפיו בן היתר לא תהיה האחדה של הפעילות. את ההסכם הזה הנהלת אלישרא מפרה כיום ביודעין".

אמש נמסר מארגון כוח לעובדים "שמחות ושמחים לבשר שהשביתה שתוכננה ליום רביעי בוטלה מהסיבה הטובה ביותר נחתמו הסכמות על תוספות להסכם הקיבוצי בצהרונים בירושלים! ההישג המרכזי הוא פתרון למחלוקת בין מסגרות צהרונים שמופעלות בשכונות מוחלשות במתכונת פחותה מהתנאים של ההסכם הקיבוצי, ללא אפשרות לעבודה בקייטנות ובשעות עבודה מקוצרות". העובדות יקבלו: תוספת חדפעמית בגובה יותר ממחצית משכורת חודשית, תוספת קבועה של מעל 10% מהשכר, ללא שינוי בשעות העבודה
ואפשרות לעבוד בקייטנות למי מהעובדות שתרצה בכך.

עוד הדגישו בכוח לעובדים ש"החתימה המשמחת על ההסכמות שסוכמו מראש, ללא צורך לממש את השביתה, מראה את כוחן של העובדות כשהן מאוחדות, ואנו מקוות ומקווים שמעתה לא יהיה צורך גם בהכרזה על שביתה על מנת להשיג חתימה על הסכמות".