סקר בחדשות עשר: 14 חכ"ים לרשימה המשותפת בהנהגת ח"כ איימן עודה

הרשימה המשותפת בהנהגת ח"כ איימן עודה (חד"ש) עשויה להגדיל את כוחה בבחירות הקרובות ולהגיע לסיעה ובה 14 חברי כנסת. כך עולה מסקר חדשות עשר שפורסם אמש (שני). ח"כ עודה הגיב לתוצאות הסקר ומסר: "בפעם הקודמת הגענו ל-13 מנדטים, ועכשיו, אחרי חוק הלאום, אנו נגדיל את כוחנו מול מי שרוצה את המדינה ליהודים בלבד. האחדות שלנו היא נכס שיש לשמרו. הרשימה המשותפת הינה נכס יקר ערך".

2018-11-20_202416

הסקר בוצע על ידי פרופ' קמיל פוקס, באמצעות 'פאנל פרויקט המדגם' בניהול ד"ר אריאל איילון, וחברת 'סטאטנט' בהנהלתו של יוסוף מקלדה בציבור הערבי. בהשוואה לתוצאות מדגם חדשות עשר הקודם, שנערך לפני פחות מחודש, ראש הממשלה נתניהו איבד בתקופה זו מנדט אחד, וסיעת הליכוד ירדה מתחת לרף 30 המנדטים – ל-29. יש עתיד בראשות יאיר לפיד יורדת מ-19 ל-17 מנדטים, אך עדיין ניצבת במקום השני. המחנה הציוני בראשותו של אבי גבאי זוכה ל-14  – עלייה של שני מנדטים מהמדגם הקודם. הבית היהודי של נפתלי בנט יורדת מ-10 לתשעה. הפרישה של אביגדור ליברמן, מזניקה אותו בשלושה מנדטים לעומת הסקר הקודם, וישראל ביתנו עומדת כעת על שמונה.

מרצ בראשות תמר זנדברג איבדה מנדט אחד ומקבלת שבעה מנדטים בסקר. המפלגה החדשה שצפויה לקום בראשותה של אורלי לויאבוקסיס עלתה בחודש האחרון מחמישה מנדטים לשבעה. יהדות התורה יציבה עם שישה מנדטים. מי שסופג התרסקות הוא שר האוצר משה כחלון שמאבד בחודש האחרון שני מנדטים ומתייצב על חמישה בלבד – חצי ממה שיש למפלגה כיום בכנסת. מצבה של סיעת ש"ס של אריה דרעי לא השתנה: היא זוכה על פי הסקר בארבעה מנדטים על סף אחוז החסימה.