סכסוך עבודה הוכרז במפעל מתכת חניתה: מחליפים פועלים ותיקים ברובוטים

ההסתדרות אישרה סכסוך עבודה במפעל מתכת חניתה בשלומי על רקע דרישתה של הנהלת החברה לפטר 12 עובדים ותיקים שנמצאים לפני גיל הפנסיה, ופגיעה בתנאי העבודה שכוללת הפחתה במספר השעות הנוספות, תוך ניסיונות לפגוע במעמדו של הוועד והתעלמות מכל פניותיו להידברות.

יו"ר ועד עובדי מתכת חניתה איימן פלאח, מסר: "בתקופת הקורונה נרתמו כל העובדים, ללא יוצא מהכלל, למען הצלחת המפעל. אני קורא להנהלה לקיים אתנו הידברות במטרה שעובדים בעלי כישורים ושנות עבודה רבות יקבלו פיצויים ראויים ומכובדים". יצוין שהמפעל הוא בבעלות החברה הרבלאומית האמריקאית "קינאמטאל" המעסיקה כ-14 אלף עובדים ברחבי העולם. עובדי המפעל יהודים וערבים, שבעבר היה בבעלות קיבוץ חניתה שעל גבול לבנון, ידועים בצפון הארץ בגלל הרוח הלוחמנית שלהם והנחישות שהם מגלים במאבק על זכויותיהם.

עובדים במפעל מתכת חניתה באולם הייצור (צילום: ועד עובדים)

במפעל המתמחה בייצור כלים לעיבוד שבבי לתעשיית המתכת בארץ ובעולם, מועסקים כ-160 עובדים בהסכם קיבוציאת הבקשה להכרזת סכסוך העבודה אישרו חברי מזכירות ההסתדרות במרחב גליל מערבי.

בעילות לסכסוך נכתב כי "הנהלת מפעל מתכת חניתה פוגעת בתנאי העבודה, בין היתר בהפחתת מספר השעות הנוספות בהתראה קצרה, ומקבלת החלטות חדצדדיות ללא שיתוף עם ועד העובדים, בנושאים כמו הוצאת עובדים לחופשה ופגיעה בימי גיבוש מחלקתיים, וזאת ללא הצדקה ובחוסר תום לב".