נמשכת המערכה נגד האלימות: ראשי הרשימה המשותפת נפגשו עם מבקר המדינה

המערכה נגד האלימות נמשכת. ראשי הרשימה המשותפת נפגשו הבוקר (שני) עם מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, וצוותו בירושלים בעניין האלימות והפשיעה הגוברות בחברה הערבית. לדברי יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה (חד"ש): "אחרי חסימת כבישים ועורקי תחבורה ראשיים ובהם כביש 6, אנו ממשיכים את הישיבות הרשמיות עם כל הצדדים הנגועים לדבר". ח"כ עודה הדגיש "או שנגיע לפתרונות אמיתיים לאחר הבחירות או שנשוב ונחסום כבישים מרכזיים בכל רחבי הארץ, אבל הפעם במשך ימים ולילות".

המפגש שנערך היום בירושלים של ראשי הרשימה המשותפת עם מבקר המדינה ובכירי משרדו (צילום: זו הדרך)

יצוין שיו"ר סיעת חד"ש במועצת העיר חיפה, רג'א זעאתרה, דרש היום לכנס ישיבה של ועדת הביטחון של העירייה בעקבות אירוע ירי שאירע במוצ"ש בשכונת ואדי ניסנאס ושבו נפצעו שני אנשים. זעאתרה, המשמש חבר בוועדת הביטחון, שלח מכתב ליו"ר הוועדה אלי לנדאו ובו כתב: "במוצ"ש בשעה 19:00 בערך דווח על אירוע ירי ברחוב חדאד בשכונת ואדי ניסנאס שבו נפצעו שני בני אדם. הירי בוצע לכיוון מדרגות דור שעולות מצומת הרחובות חדאד, הוואדי ותופיק טובי לרחוב אלפאראבי לכיוון רחוב שבתאי לוי, סמוך למוזיאון חיפה לאמנויות. במדרגות אלה גרות כמה משפחות, חלקן עם ילדים קטנים, שהיו עלולים להיפגע חלילה מהירי. רק בנס לא נמנע אסון גדול יותר והפגיעות היו רק ברכוש – בבתים ובכלי רכב".

זעאתרה הוסיף וכתב כי ב-12 בנובמבר האחרון, נורה למוות צעיר שעבר בפיצוציה ברחוב אלנבי ליד כיכר אמיל חביבי. "הירי אירע בשעת צהריים, באמצע היום, באזור הומה אדם שבו מרוכזים בתי ספר שבהם לומדים אלפי תלמידים. גם כאן יכולים היו להיפגע עוברי אורח וילדים בדרכם הביתה מבית הספר. תחושת הביטחון של תושבי השכונה היא ירודה. נוסף על שני האירועים שזעזעו את התושבים אני מקבל תלונות נשנות על תחנות סמים ועל פעילות פלילית במוקדים שונים". בשל כך, כתב זעאתרה, "אני מבקש לכנס בהקדם האפשרי את ועדת הביטחון לדיון מיוחד על מצב הביטחון בוואדי ניסנאס. אני מבקש להזמין לפגישה את נציגי תחנת חיפה של משטרת ישראל, את נציגי הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול ואת נציגי אגף הרווחה. נוסף על סקירה מקצועית מהגורמים הללו אבקש גם שהוועדה תקבל עדכון לגבי מצב התאורה והמצלמות בשכונת ואדי ניסנאס ותוכנית העבודה לשנת 2020, וזאת בהמשך לישיבת הוועדה מ-7 בנובמבר שבה הוצגה על ידי מנהל אגף ביטחון ושירותי חירום יאיר זילברמן תוכנית רב שנתית לפריסת מצלמות בעיר".

זעאתרה אמר למקומון "כלבו": "אנחנו דורשים שהמשטרה תמלא את חובתה לספק ביטחון אישי לתושבי שכונת ואדי ניסנאס, שהפכה לאחרונה לזירה של מעשי פשיעה. לא נחכה ליום שבו ייפגע הולך רגל תמים או ילדה קטנה שיצאה לשחק ליד הבית. נוסף על פעילות האכיפה אני דורש גם לשפר את מצב התאורה ואת פרישת המצלמות. אי אפשר לסמוך על מצלמות פרטיות שבעליהן עלולים ליפול קורבן לנקמנות ולסחטנות של גורמי פשיעה. חשוב גם להגביר את פעילות המניעה, ולכן דרשתי להזמין נוסף על נציגי המשטרה את נציגי אגף הרווחה בעירייה ואת נציגי הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול". עוד אמר זעאתרה: "אנחנו רוצים שוואדי ניסנאס וכל השכונות היהודיות והערביות בעיר יהיו נקיות מסמים, מנשק ומפשיעה. צריך לגבש תוכנית רב תחומית כדי למגר את הפשיעה ולשפר את תחושת הביטחון של התושבים. זה לא מצריך מיליונים אלא רצון אמיתי של כל הגורמים הרלוונטיים, ובראשם המשטרה והעירייה".