נמשכים המפגשים המקוונים על האסטרטגיה הסוציאליסטית במאה ה-21

סניף ת"א של המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) מקיים שורה של מפגשים מקוונים בשאלה: האסטרטגיה הסוציאליסטית במאה ה-21. הדיונים נערכים סביב המאמר "מעמד, מפלגה והאתגר של שינוי המדינה" של ליאו פאניץ’ וסם גינדין ופרקים מהספר "האסטרטגיה הסוציאליסטית בימינו" אשר תורגמו לעברית על ידי חברי הסניף. בסדרה יתקיימו שלושה מפגשים – מפגש ראשון נערך בשבוע שעבר, מפגש שני ייערך מחר, שלישי 4 באוגוסט, ומפגש סיכום עם פאניץ׳ ביום שלישי 11 באוגוסט.

בספרם "האסטרטגיה הסוציאליסטית בימינו" (2020), ליאו פאניץ’, גינדין וסטיב מאהר את הניסיונות של מפלגת סיריזה ביוון, של ג’רמי קורבין – לשעבר מנהיג הלייבור בבריטניה ושל המועמד לנשיאות ארה״ב ברני סנדרס לבנות אלטרנטיבה סוציאליסטית למשטר הקיים.

נמסר כי "הספר מנתח לעומק האתגרים הניצבים בפני התנועה הסוציאליסטית בעת הנוכחית, ופותח דיון על איך ניתן להשיב על האתגרים אלה ולהקים מחדש את השמאל הסוציאליסטי על מנת להיאבק לשחרור משלטון הקפיטליזם". פאניץ’ הוא הוגה מרקסיסטי קנדי, דמות מובילה בתיאוריה ופוליטיקה המרקסיסטית, העורך הראשי של השנתון המרקסיסטי המשפיע "סושיאליסט רג'יסטר" ולשעבר מרצה באוניברסיטת יורק בטורונטו. בין ספריו שפורסמו באנגלית וזכו לתרגומים בשפות רבות: "סופו של הסוציאליזם הפרלמנטרי" (2001), "ההתחדשות הסוציאליסטית" (2008), "הקפיטליזם הגלובלי" (2012) ו"האסטרטגיה הסוציאליסטית בימינו" (2020).

להרשמה: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKrOAyAvRvg7B5fnVI4io9dxzZuC3dl3NUILRdfnIPyT0z3w/viewform?usp=sf_link

האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/316884306162341/