מתנגדי אסדת לוויתן יינטשו את בתיהם ביום ג' ויפגינו במרכז תל-אביב

משט של פעילים בארגונים הסביבתיים גרינפיס, צלול, המרד בהכחדה, שומרי הבית, ומגמה ירוקה, נגד קידוחים ימיים ובראשם הרצת אסדת הגז לוויתן נערך אתמול (שישי). עשרות כלי שיט הפליגו ממפרץ קיבוץ נחשולים אל עבר האסדה, והתכנסו יחד במים כ-3 ק"מ לפני הגעתם אליה – על פי דרישות הצבא. הארגונים קיימו את המשט בכדי להפגין הזדהות עם תושבי חוף הכרמל.

הפעילים מחו על ההתעלמות הממשלתית המוחלטת ממשבר האקלים והשלכותיו ההרסניות, ו"קידום ההתמכרות המוחלטת לגז הפוסילי, על חשבון מעבר מהיר לאנרגיות מתחדשות, וכן ניהול הקידוחים באופן שמפקיר את הים ומגביר את הסיכון לאסון שיזהם את החופים והים".

יצוין שהמשרד להגנת הסביבה הודיע אתמול לחברה האמריקאית נובל אנרג'י, המפעילה את אסדת לוויתן, כי בהתאם לאישור תכנית ההרצה, תידחה ביצוע פעולת הנישוב מיום שני הקרוב, משום שהפעולה אינה עומדת בתנאי המשרד, שכן החברה לא פרסמה את מועדה לציבור כפי שנדרשה. לפיכך, על חברת נובל אנרג'י לפרסם הודעה לציבור על ביצוע הנישוב לכל המוקדם ביום שלישי. עוד הודיע המשרד לחברה, כי עליה להיערך לעמידה בכל התנאים טרם פעולת הנישוב.

בתגובה מסרו פעילי שומרי הבית הנאבקים באסדה כי ביום שלישי יתפנו התושבים מחוף הכרמל החל מהשעה 6:30 וייצאו בשיירת מחאה בתלאביב. לדבריהם "המומחים קבעו שיש לתת התראה מספקת לצורך היערכות לפינוי. אנחנו לא מסתכנים – ומתפנים. אבל לא נפוץ לכל עבר ונהיה כעכברים נמלטים בארצנו שלנו. נתארגן ונצא כאיש אחד בשיירה ארוכה לתל אביב, למשרדי קריית הממשלה (מול עזריאלי) שם, עטויים במסכות אב"כ, נשאל את שרי ממשלת ישראל: לא אכפת לכם מהילדים? אסדת לוויתן הורגת!".ההפגנה אמורה להתקיים בשעה 10:00 מול קניון עזריאלי.