משרדי הביטחון והחוץ דרשו לדחות דין בתביעה נגד חברת ריגול ישראלית

דיון בתביעת פעילי אמנסטי נגד החברה הישראלית אן.אס.או ,(NSO) שהוגשה באמצעות עו"ד איתי מק, נדחה לבקשת משרד הביטחון ומשרד החוץ. "העין השביעית" מסר כי משרדי הממשלה לא פירטו בבקשתם לבית המשפט את הסיבה לבקשה, אולם ברקע הדברים עומדת תביעה חסרת תקדים שהגישו חברות פייסבוק וווטסאפ (שבבעלות פייסבוק) נגד חברת הריגול הפרטי הישראלית. לפי התביעה, תוכנות פריצה של אן.אס.או חדרו ל-1,400 חשבונות ווטסאפ של משתמשים ברחבי העולם, בהם למעלה ממאה עיתונאים, פעילי זכויות אדם. אן.אס.או מכחישה את הדברים וטוענת כי היא מוכרת את נשק הריגול שלה לממשלות בלבד, ומגבילה את השימוש בו "נגד פושעים וטרוריסטים בלבד".

לאחר שנתגלה כי בין המכשירים שנפרצו היו גם כאלו של פעילי זכויות אדם בהודו, הכחישה ממשלת הודו באמצעות "גורם בכיר" כי קיימה עסקים כלשהם עם החרה הישראלית. אך המפלגה הקומוניסטית של הודו טוענת כי נעשה שימוש בתכנה נגד מתנגדי ממשלת הימין בארצה.

אתמול פרסמה סוכנות הידיעות "רויטרס" כי גם מכשיר הטלפון של המזכירה הכללית של מפלגת הקונגרס, מפלגת האופוזיציה הראשית בהודו, נפרץ. בכך גוברת עוד יותר השערורייה ההאשמות כלפי ממשלת הודו כי השתמשה בנשק הריגול נגד יריבים פוליטיים. ממשלת הודו מצידה מנסה להטות את הביקורת כלפי חברת ווטסאפ עצמה. חלק עצום ממשתמשי ווטסאפ בעולם הם הודים (כ-400 מיליון מתוך כמיליארד וחצי).

העתירה שהוגשה על ידי עו"ד איתי מק (18 עמודים):

https://cdn.the7eye.org.il/uploads/2019/11/423423423423423424.pdf