משלחת סולידריות לטירה של פעילי חד"ש בעקבות הסכנה להריסת עשרות בתים

גל חדש של הריסות בתים מאיים על תושבי טירה. משפחות שלמות עלולות להיזרק מבתיהן לרחוב בגלל חוק קמיניץ הגזעני, המכוון במיוחד נגד הציבור הערבי. במקום להפשיר אדמות לפיתוח ולהסדיר מבחינה חוקית בנייה קיימת, הממשלה בוחרת בהרס ובסנקציות כלכליות.
בנוסף להרס הבתים, הסנקציות הכלכליות במסגרת חוק קמיניץ כוללות הטלת קנסות מנופחים על עסקים. בתי עסק ללא היתר בנייה בשדרת העסקים המרכזית של טירה יספגו קנסות של עד 600 אלף שקל לעסק, שיחולו באופן כפול על בעלי הקרקעות ועל מפעילי העסק. מבול קנסות אלה על מי שמקיימים עסקים וחיים אזרחיים שוטפים בלא תוכניות מתאר מאיים להביא לשיתוק ולמשבר כלכלי בעיר כולה. בהמשך, הפרקטיקה ההרסנית של מתן קנסות עלולה לזלוג לציבור הערבי כולו.

בתגובה לגל ההרס המתוכנן, הקימו תושבי טירה וסניף חד״ש בעיר מאהל מחאה עממי נגד חוק קמיניץ ומדיניות הריסת הבתים. פעילי סניף חד״ש תל אביב ייצאו מחר (חמישי) בערב לביקור סולידריות במאהל המחאה בטירה, במטרה לחזק את ידיהם של חברינו במאבקם הצודק.

מפגש באוהל המחאה שהוקם בטירה שבמשולש (צילום: אל אתיחאד)

 

יצוין שנציגי הוועדות העממיות באזור המשלוש התכנסו בשבת האחרונה בעיריית טירה לישיבת חירום בעקבות הוצאות עשרות צווי הריסה נגד בתים ומבני מסחר באזור. בישיבה הוחלט על החרפת צעדי המחאה נגד מדיניות הריסת הבתים ונגד היישום הדרקוני של "חוק קמינץ". חבר הכנסת יוסף ג'בארין (חד"ש – הרשימה המשותפת) שלקח חלק בישיבה מסר "קודם יש לאשר תכניות מתאר ופיתוח, לפני שמענישים התושבים והורסים את בתיהם".

הוועד המרכזי של מק"י התייחס בישיבתו האחרונה לכוונה להמשיך ולהרוס בתים של אזרחים ערבים. הוועד המרכזי אף התריע מפני מה שמכונה "תכנית הקרוואנים" בנגב, שמטרתה להחרים מאות אלפי דונמים ולעקור עשרות אלפי אזרחים ערבים-בדואים בכפרים לא מוכרים בנגב, באופן ובקנה מידה חסרי תקדים. "לתכנית טרנספריסטית מסוכנת זו מצטרפת להסלמה בהריסת בתים בגליל ובמשולש לפי 'חוק קמינץ' הידוע לשמצה – דבר המחייב לחזק את אחדות המאבק של הציבור הערבים מול אתגרים קיומיים אלה. הוועד המרכזי מברך על אוהלי המחאה בקלנסואה ובטירה ועל כל היוזמות העממיות להגנה על הבית ועל האדמה", נאמר בין החלטות הוועד המרכזי.

לפרטים נוספים על הביקור ולהצטרפות:

https://www.facebook.com/events/1433263793499864/

לפרטים נוספים על המצב בטירה, בראיון עם סגן ראש העיר, סאמח עיראקי:

https://m.youtube.com/watch?v=ygQHpBCOY3A&feature=youtu.be