מועצת העיתונות: דברי נתניהו סכנה לאופייה הדמוקרטי של החברה בישראל

בעצרת התמיכה של הליכוד בראש הממשלה הנחשד בפלילים, בנימין נתניהו שנערכה ביום רביעי האחרון בגני התערוכה בתלאביב, הוא תקף בחריפות את התקשורת אותה כינה "פייק ניוז", ואמר בין היתר כי "השמאל והתקשורת מתגייסים למסע ציד אובססיבי חסר תקדים נגדי ונגד משפחתי במטרה לבצע הפיכה שלטונית". 

בעקבות הנאום של ראש הממשלה, מועצת העיתונות בראשות שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר הזהירה אתמול (חמישי) כי הסימון החוזר ונשנה של ראש הממשלה את התקשורת כאויב הזומם "הפיכה מהווה סכנה לאופייה הדמוקרטי של החברה בישראל".

2017-08-11_163416

עוד דוגמא ל"הסתה השמאלית" של התקשורת בישראל: עמוד השער של העיתון "ישראל היום", שפורסמה אתמול חמישי

ממועצת העיתונות העיתונות נמסר כי היא "דוחה את ניסיונותיו החוזרים ונשנים של בנימין נתניהו לערבב את התקשורת בהליכי החקירות נגדו, שמתבצעים עלפי חוקי מדינת ישראלנזכיר את המובן מאליו: החקירות מתבצעות עלידי משטרת ישראל בליווי הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה. העיתונות תמשיך לדווח עליהן, ככל שהן קיימות, כי זאת חובתה לציבור".

עוד הוסיפה המועצה כי "הסימון הפסול של עיתונאים כאויב העם עלול להוביל לפגיעה של ממש בעיתונאים הנעים בשטח במצבי עימות במאמץ להביא לציבור תמונת מצב כמות שהיא – ולפגוע לא פחות במאמצי העיתונות החוקרת הפועלת לחשיפת פרשיות הכוללות מידע שזכותו ואף חובתו של הציבור להכיר".